Szykują się naprawdę ważne zmiany w programie rządowym 500 plus, z którego korzystają w Polsce miliony rodzin. Nowości zapowiedziało właśnie Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. To wynik nowelizacji ustawy, której projekt trafił na strony rządu. O co chodzi? Wśród pomysłów znalazła się obowiązkowa wypłata pieniędzy tylko na konta bankowe.

Rodzice muszą się przygotować na poważne zmiany, które dotkną wiele rodzin już wkrótce. MRiPS już zaczęło przygotowywać zmiany w przepisach dotyczących 500 plus. Będą dwie podstawowe, wielkie zmiany.

Szykują się duże zmiany w programie 500 plus. Rodzice muszą się na nie przygotować. Pieniądze tylko na konto bankowe?

Okazuje się, że wśród zmian planowane są dwie najbardziej istotne. Jedna z nich to składanie wniosków o świadczenie 500 plus wyłącznie za pomocą Internetu, drogą elektroniczną. W ten sposób, obsługa 500 plus zostanie przepisana na ZUS, a nie tak, jak do tej pory lokalne ośrodki pomocy społecznej czy poczta.

Ta zmiana jest naturalną wypadkową ostatniego roku, w którym aż 84 procent wniosków zostało złożonych drogą elektroniczną.

Co jeszcze nowego szykuje się w 500 plus? Po nowelizacji pieniądze z 500 plus będą trafiać na konto bankowe rodziców lub opiekunów prawnych, a nie „do ręki”. Osoby, które nie posiadają ROR, będą musiały założyć konto w banku, aby móc otrzymać pieniądze. Choć 98 procent wypłat świadczeń odbywa się tą drogą to są jeszcze osoby, które otrzymują pieniądze do rak własnych.

Chodzi tu o oszczędności wynikające z cyfryzacji obsługi świadczenia. W ten sposób w kasie państwa ma zostać w ciągu dekady 3,1 mld złotych.

Jak informował portal "Życie PL": NAJNOWSZE INFORMACJE DLA MILIONÓW POLAKÓW. CHODZI O KWARANTANNĘ I OSOBY ZASZCZEPIONE. RÓWNIEŻ BĘDĄ SIĘ IZOLOWAĆ? RZECZNIK RESORTU ZDROWIA KOMENTUJE

Przypomnij sobie: MONIKA RICHARDSON ZNÓW WYJDZIE ZA MĄŻ? DONIESIENIA MEDIÓW POWALAJĄ NA KOLANA! DZIENNIKARKA WYZNAŁA, ŻE „BYĆ MOŻE JEST SKRAJNIE NAIWNA”. O CO CHODZI

Portal "Życie PL" pisał również: ILE NAPRAWDĘ ZARABIA IGA ŚWIĄTEK? MŁODA TENISISTKA MOŻE LICZYĆ NA NAPRAWDĘ SPORĄ GRATYFIKACJĘ FINANSOWĄ! O TAKICH PIENIĄDZACH MILIONY MOGĄ MARZYĆ

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: JAK WYGLĄDA DOM MARYLI RODOWICZ? KRÓLOWA ESTRADY MIESZKA NICZYM W PAŁACU! LUKSUSOWE WNĘTRZA ZAPIERAJĄ DECH W PIERSIACH. WOKALISTKA SPORO ZAINWESTOWAŁA