Jak podaje portal "Fotoblogia", w sieci nie brakuje nagrań, których autorzy są przekonani, że udało im się uchwycić na nich istoty nie z tego świata. Wiele z nich daje się jednak w prosty sposób wyjaśnić. Czy tak jest i tym razem?

Nagranie ducha?

Nagranie zamieszczone przez "The Sun" przedstawia "zjawę", która przechodzi przez ulicę. Potem dochodzi do dramatycznego i niewytłumaczalnego na pierwszy rzut oka wydarzenia. Samóchód przejeżdża przez niewyraźną postać, która jak gdyby nigdy nic, idzie dalej. Wielu internautów jest przekonanych, że faktycznie mamy tu do czynienia z duchem.

Wiele zdjęć rzekomych duchów powstaje w skutek wielokrotnej ekspozycji. Technika ta, polega na tym, że jedna klatka podlega kilkukrotnemu naświetlaniu. W ten sposób dochodzi do powstania widmowych, półprzeźroczystych postaci. Podobny efekt może wywołać lampa błyskowa przy długim czasie otwarcia migawki.

Opisane wyżej techniki, jak pisze "Fotoblogia" nie zostały przywołane bez powodu. W wielu przypadkach przemysłowe urządzenia rejestrujące mają już swoje lata i w dalszym ciągu pracują na wielokrotnie używanych taśmach. Nowe nagranie zostaje nadpisane na poprzednio zarejestrowanym. W efekcie dochodzi do filmowej wielokrotnej ekspozycji i uzyskania "ducha", dokładnie tak, jak ma to miejsce w przypadku zdjęć.

Zjawiska niewyjaśnione/ Pixabay
Zjawiska niewyjaśnione/ Pixabay
Zjawiska niewyjaśnione/Pixabay

Ktoś może zapytać, a co jeśli mamy do czynienia z nowszym, cyfrowym urządzeniem. I w tym przypadku istnieje bardziej przyziemne wyjaśnienie zjawy na filmie. Mogło po prostu dojść do nałożenia się na siebie bezprzewodowego sygnału dwóch sąsiadujących ze sobą tego typu urządzeń. Mogłoby wówczas dojść do połączenia się dwóch odrębnych nagrań, dając efekt "zjawy".

Jak myślicie, w tym przypadku doszło do jednego z opisanych zjawisk wywołujących efekt ducha, czy może faktycznie na nagraniu udało się uchwycić zjawę?

To też może cię zainteresować: 50-letnia kobieta sądziła, że tylko przybrała na wadze. Gdy trafiła do szpitala, wprawiła lekarzy w osłupienie. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Czy Zbigniew Zamachowski już się odkochał? Jedno zdarzenie w teatrze wywołało spekulacje. Co się stało

O tym się mówi: Od piątku mamy zmiany w obostrzeniach covidowych. Rząd Mateusza Morawieckiego opublikował nowe rozporządzenie. Kogo szczególnie dotkną zmiany