Veronica Lueken (12 lipca 1923 - 3 sierpnia 1995) była rzymskokatolicką gospodynią domową z Bayside w stanie Nowy Jork, która podobno między 1970 rokiem, a śmiercią w 1995 roku doświadczyła objawień Matki Boskiej, Jezusa i wielu katolickich świętych.

Jej wizje i przepowiednie budziły kontrowersje

Rankiem 5 czerwca 1968 roku Veronica Lueken, rzymskokatolicka gospodyni domowa z Bayside w stanie Nowy Jork, dowiedziała się, że Robert Kennedy został zastrzelony. Modliła się o jego powrót do zdrowia, prosząc o wstawiennictwo dziewiętnastowieczną świętą Teresę z Lisieux. Po przytłaczającym zapachu róż i prawie dokładnej przepowiedni czasu śmierci Kennedy'ego, zaczęła mieć wizje, twierdząc, że otrzymała „lokucje” i prorocze przesłania od Teresy z Lisieux, Maryi Dziewicy i Jezusa.

W 1971 roku nazywała siebie „skrzynią głosową” nieba. Kariera Lueken jako „widzącej” rozpoczęła się wraz ze śmiercią demokraty (choć rzymskokatolickiego), ale jej przesłania były na wskroś konserwatywne. W następstwie liberalizacji Vaticanum II Lueken wezwała Kościół rzymskokatolicki do przywrócenia tradycyjnych nabożeństw, takich jak msza łacińska, a niegodziwe społeczeństwo do pokuty, ostrzegając, że w przeciwnym razie „ognista kula” przyniesie spustoszenie na ziemi.

Jej działalność była popularna, ale została zakazana

Odbywała czuwania przy figurze Maryi w swoim lokalnym kościele, a gdy rozeszły się wieści o jej wizjach, stała się powszechnie znana, zyskując poparcie innych konserwatywnych grup, takich jak Pielgrzymi św. Michała.

Wkrótce w Bayside zorganizowano wielkie czuwania, tak duże, że wywołały skargi i zostały zakazane, a grupa ostatecznie przeniosła swoje czuwania na świeżym powietrzu do Flushing Meadows.

Co przepowiedziała dla Polski

Jej wizja, w której Rosja naciera na Polskę może przerażać - Pan Jezus powiedział, że tym krajem jest Polska. Rosjanie wejdą do Polski i zajmą ją. I po tym wszystkim powiedział mi, że ci ludzie otoczą też inny kraj. Widziałam ten kraj – to była Italia. Rosja uderzy na Włochy, ale gdy tam wkroczy, to wtedy ciemności okryją ziemię.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Maryla Rodowicz ma problemy zdrowotne? Co się dzieje z gwiazdą? Niepokojące doniesienia

Zerknij: Kobieta trzykrotnie znalazła sie po tamtej stronie. Zdradziła, co zobaczyła, gdy opuściła własne ciało