Nie da się ukryć, że mycie okien, szczególnie, gdy mamy ich w domu naprawdę dużo jest jednym z najbardziej uciążliwych i denerwujących czynności domowych. Jednak, jeśli do wyczyszczenie okiennic, w tym doprowadzenie szyb do olśniewającej czystości nie jest szczególnie trudne to widok poszarzałych firan, szczególnie po zimie i sezonie grzewczym może doprowadzić do palpitacji serca.

Czasem nawet ostre chemiczne wybielacze czy specjalne proszki do firan z rozjaśniaczami optycznymi nie dają sobie rady. Co zatem zastosować, aby cieszyć się śnieżnobiałymi firankami i obrusami bez większego wysiłku?

Jest prosty sposób na poszarzałe firanki i obrusy. Tą drogą można dać im drugą młodość! Wystarczą jedynie tabletki do zmywarki!

Jak przekonuje serwis Styl, aby poszarzałe firanki i obrusy znów nabrały blasku i stały się śnieżnobiałe naprawdę nie trzeba się napocić, używając całej plejady środków chemicznych, które nie są obojętne dla naszego zdrowia i kondycji pralki.

Okazuje się, że wcale nie trzeba specjalistycznych środków piorących typowo do firan. Jeśli posiadamy w domu zmywarkę to wystarczy sięgnąć do szafki w kuchni i chwycić za… tabletki do zmywarki!

Wszystko, co wymaga optycznego rozjaśnienia – firany, obrusy, zasłony czy prześcieradła wystarczy wrzucić do dużej miski z ciepłą wodą, w której uprzednio rozpuściliśmy kostkę do zmywarki. Materiały powinny poleżeć przynajmniej godzinę, a później należy je wyprać jak zwykle.

Efekt będzie lepszy niż nasze oczekiwania! To jednak nie wszystko – metod na wybielenie tkanin jest naprawdę wiele. Służy temu m.in. namaczanie w zimnym mleku, płukanie w occie czy pranie z sodą oczyszczoną.

Firanki/Youtube @Dobre Rady Magazyn

Jak informował portal "Życie": DANIEL MARTYNIUK ZNÓW NA USTACH WSZYSTKICH! SYN KRÓLA DISCO POLO PRZYPOMNIAŁ O SOBIE MEDIOM. 31-LATEK POKAZAŁ NOWE ZDJĘCIA. AŻ TRUDNO GO ROZPOZNAĆ

Przypomnij sobie: DOSKONAŁA WIADOMOŚĆ DLA FANÓW POPULARNEGO SERIALU „ZNIEWOLONA”! CZY JUŻ WKRÓTCE NA EKRANACH ZAGOŚCI TRZECI SEZON PRODUKCJI? NOWE ODCINKI MAJĄ ZADZIWIĆ

Portal "Życie" pisał również: PEWNA KOBIETA TO PRAWDZIWA REKORDZISTKA. W BARDZO MŁODYM WIEKU MA JUŻ 21 DZIECI I ZAPOWIADA, ZE TO NIE KONIEC! WIELU MYŚLI NAD TYM, JAK DO TEGO DOSZŁO

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: ŚLIMAKI TO ZMORA WIĘKSZOŚĆ OGRODNIKÓW I POSIADACZY DZIAŁEK! CZY ZAWSZE SĄ WYŁĄCZNIE SZKODNIKAMI? SĄ PROSTE SPOSOBY NA TO, BY SIĘ ICH TRWALE POZBYĆ