Jak podaje "Super Express", Anna Komorowska i Agata Duda mają coś wspólnego. O co chodzi? O wykształcenie i pracę. Obie panie związały swoją przyszłość zawodową z nauczaniem młodzieży w szkole.

Żona Bronisława Komorowskiego, choć pełniła funkcję Pierwszej Damy przez pięć lat, do tej pory rzadko kiedy mówiła o swoim wykształceniu i tym samym mało kto wiedział, czym się wcześniej zajmowała.

Okazuje się, że najpierw ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Reytana, a następnie studiowała fililogię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Swoją karierę poświęciła edukacji. Uczyła bowiem łaciny w szkole średniej, a przypomnijmy, że Agata Duda również tuż przed prezydenturą męża zrezgnowała z pracy w szkole. Obecna Pierwsza Dama była natomiast nauczycielką języka niemieckiego.

Anna Komorowska/YouTube @Nowiny24- wiadomości z Podkarpacia
Anna Komorowska/YouTube @Nowiny24- wiadomości z Podkarpacia

Anna Komorowska od lat wspiera działalność polityczną swojego męża - zarówno wtedy, kiedy był w opozycji, jak i wtedy, kiedy objął funkcję reprezentanta i głowy kraju. W 2010 roku wydała specjalne oświadczenie, w którym skomentowała prezydenturę Bronisława i zapowiedziała, jaką rolę będzie odrgywać.

Rola Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej to nie tylko przywilej, to przede wszystkim wielka szansa skutecznego działania dla dobra jak największej liczby Rodaków. Wspieram mojego męża w jego pracy na rzecz dobra wspólnego, dobra naszej Ojczyzny. Chcę też dzielić się i służyć własnym życiowym doświadczeniem. To jest moim celem i moim pragnieniem Anna Komorowska

Anna i Bronisław Komorowscy/ YouTube @ Health & Fitness
Anna i Bronisław Komorowscy/ YouTube @ Health & Fitness

To również może Cię zainteresować: Michał Szpak Stracił Posadę W "The Voice Of Poland". Już Wiadomo, Kto Go Zastąpi

Zobacz także: Krzysztof Igor Krawczyk Wydał Oficjalne Oświadczenie. W Sieci Zawrzało