Takie dzieci mają widoczne cechy rozwojowe. Nazywane są „słonecznymi”, ponieważ wyrastają na bardzo sympatycznych i ufnych ludzi.

Niestety, nierzadko zdarza się, że rodzice ze strachu przed odpowiedzialnością wysyłają swoje wyjątkowe dzieci do domów dziecka. Bardzo trudno mi zrozumieć, jak można oddać swoją krew. Takie dzieci, które wychowały się w rodzinie, mają wszelkie szanse na pełne życie.

Ale są też rodzice, którzy doskonale wychowują dzieci z zespołem Downa. Dziś chcemy opowiedzieć o jednym z nich. To jest tata, który ma na imię Eugene, ma 33 lata, a jego syn ma na imię Michał.

Diagnoza dziecka stała się znana natychmiast po jego urodzeniu. Pierwszym uczuciem, którego doświadczył młody tato, było zmieszanie. Ale natychmiast się pozbierał, ponieważ jego żona potrzebowała jego wsparcia, które było najtrudniejsze ze wszystkich.

Eugene przyznał, że był bardzo zdenerwowany, kiedy dowiedział się o diagnozie syna. Teraz bardzo się wstydzi swojego zachowania. Miał dziecko, na które czekał i to jest najważniejsze.

Wkrótce zdano sobie sprawę, że jest pełnoprawną osobą, która ma specjalne dziecko. A jego łzy są prawdziwym egoizmem. I musi być odpowiedzialny, bo ma teraz syna. Na świecie są znacznie gorsze choroby.

Przede wszystkim mężczyzna postanowił dowiedzieć się jak najwięcej informacji na temat zespołu Downa. W Internecie natknął się na informację, że słynna prezenterka telewizyjna Evelina Bledans również miała „słoneczne” dziecko w tym szpitalu położniczym. Mężczyzna dowiedział się również, że w krajach europejskich takie dzieci są w pełni przystosowane do życia w społeczeństwie.

Informacja o diagnozie syna nie wpłynęła na decyzję Jewgienija o jego wychowaniu. Ale jego żona miała inne zdanie w tej sprawie. Nie chciała wychowywać chorego dziecka, dlatego złożyła pozew o rozwód. Eugene nie mógł przekonać swojej żony.

Eugene nie uważa się za bohatera. Status rodzicielski zobowiązuje każdego do odpowiedzialności za swoje dziecko.

Na swojej stronie na Instagramie mężczyzna opowiada, z jakimi trudnościami się boryka i jak decyduje. Ma nadzieję, że pomoże to zmienić sposób, w jaki ludzie postrzegają wyjątkowe dzieci.

Zobacz także: Caritas Polska ogłosił kolejny cud. W jednym z polskich miast, w środku nocy ocalono maleńką dziewczynkę

Może cię zainteresować: Ciężarna Anna Starmach kompletuje wyprawkę dla synka. Gwiazda kupiła jedną rzecz, której pozazdroszczą jej wszystkie mamy

Pisaliśmy również o: Książę Harry jest załamany. Podczas powrotu do domu nie udało mu się spotkać z najbliższymi członkami rodziny. Co stanęło na przeszkodzie