Jak wynika z informacji przekazanych przez portal "Lelum", rząd zdecydował się przedłużyć obostrzenia do 25 kwietnia. Liczba zakażeń jednak systematycznie spada, choć w dalszym ciągu utrzymuje się na wysokim poziomie. Stąd też wile osób spodziewa się w najbliższym czasie luzowania obostrzeń i odmrażania poszczególnych gałęzi gospodarki. Do mediów docierają nieoficjalne informacje. Czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie?

Luzowanie obostrzeń

Z doniesien "Wirtualnej Polski" wynika, że odmrożenia części usług już w połowie maja. Ma to dotyczyć między innymi branży gastronomicznej. W poniedziałek 19 kwietnia, w czasie konferenji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował, że znajdujemy się w przełomowej chwili, jeśli chodzi o luzowanie obostrzeń.

Wszystko za sprawą programu szczepień, do których powszechny dostęp ma zostać otwarty prawdopodobnie 10 maja. Rządzący informują, że planują zaszczepić wszystkie chętne osoby do końca wakacji tego roku.

Z ustaleń dziennikarzy "Wirtualnej Polski" wynika, że luzowanie obostrzeń będzie miało charakter stopniowy. Już w najbliższą środę ma zostać przedstawiony plan regionalizacji obostrzeń. Jeden z polityków obozu władzy miał wskazać, że przy regionalizacji będzie brana pod uwagę nie tylko liczba chorych i zajętych łóżek, ale także odsetek zaszczepionych mieszkańców danego województwa.

Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że póki co nie zapadła jeszcze decyzja o zniesieniu konieczności zakrywania nosa i ust w przestrzeniach publicznych. Rząd nie chce się z tym zbytnio spieszyć. Zdaniem polityków zniesienie tego zakazu mogłoby przynieść negatywne konsekwencje, także w postaci zniechęcenia Polaków do szczepień.

Koronawirus/ pexels.com
Koronawirus/ pexels.com
Koronawirus/pexels.com

Jakie obostrzenia waszym zdaniem powinny zostać zniesione w pierwszej kolejności?

To też może cię zainteresować: Były mąż Marty Kaczyńskiej sprawił ich młodszej córce wyjątkowy prezent. Dziewczynka z pewnością była zachwycona

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Krzysztof Jackowski wzbudził skrajne emocje podczas ostatniej transmisji na żywo. Czy Polacy powinni się bać

O tym się mówi: Królowa Elżbieta zostawiła sentymentalny odręczny list dla księcia Filipa. Wzruszający gest