Brytyjska królowa Elżbieta II zostawiła odręczną notatkę na trumnie swojego zmarłego męża księcia Filipa, gdy rodzina królewska zebrała się w sobotę w kaplicy św. Jerzego w zamku Windsor na pogrzebie księcia Edynburga.

YT

Notatka została podpisana pseudonimem królowej z dzieciństwa „Lilibet”, a raport mówi, że książę Filip jest uważany za ostatnią osobę, która odniosła się do monarchy tym imieniem.

Pałac nie zdradził treści listu i odmówił dalszych komentarzy na jego temat

Zrozumiałe jest, że Pałac odmówił komentarza na temat notatki lub jej zawartości, mówiąc po prostu, że jest ona „prywatna”. Od lat królowa i książę Edynburga pisali do siebie miłosne listy według doniesień zagranicznych mediów. Ostatni list królowej Elżbiety II do męża, został napisany na królewskiej papeterii i zawierał specjalną wiadomość.

Królowa publicznie podzieliła się swoją miłością do księcia Filipa i żalem po jego śmierci w oświadczeniach z Pałacu oraz w postach na oficjalnych kanałach społecznościowych rodziny królewskiej. W poście udostępnionym w zeszły weekend, krótko po śmierci Filipa, Pałac podzielił się wzruszającym cytatem z 1997 roku o jej mężu z 1997 roku.

Książę Edynburga życzył sobie, aby jego pogrzeb był mniejszym zgromadzeniem niż pogrzebem państwowym. Miał prawo do tak małej imprezy, ponieważ był małżonkiem królowej. Trumna księcia Filipa została przewieziona w specjalnie przebudowanym na karawanę Land Roverze. Autorem owego projektu był sam książę Filip.

YT

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Marcin Prokop zadał 13-letniej córce św. pamięci Agaty Mróz bardzo trudne pytanie w programie "DDTVN". Reakcja widzów mocno go zaskoczyła

Zerknij: Książę Harry zostaje w Wielkiej Brytanii? „Bardzo kocham Williama"