Nierzadko psują owoce, co prowadzi do negatywnych konsekwencji dla zbiorów. Półki sklepów specjalistycznych są zaśmiecone specjalnymi chemikaliami, które pomagają zwalczać szkodniki. Ale ze względów bezpieczeństwa lepiej jest używać ich w klombach. A do przetwarzania upraw owocowych najlepiej używać naturalnych i bezpiecznych środków dla zdrowia ludzkiego. Nasz dzisiejszy artykuł jest właśnie poświęcony temu tematowi.

Ślimaki są odstraszane przez skorupki jaj, czarny pieprz, wapno, sól, pokrzywy i musztardę w okresie kwitnienia. Wapno można zastąpić roztworem, który możesz przygotować samodzielnie w domu. Aby to zrobić, rozcieńczyć 40 gramów amoniaku w dwóch litrach czystej wody. To rozwiązanie powinno być stosowane do leczenia całego obszaru zagrożonego ślimakowym atakiem.

Aby uzyskać pożądany efekt, konieczne jest użycie kilku składników jednocześnie i w wystarczających ilościach. Ponadto, korzystając z powyższych środków, przetwarzamy terytoria bezpośrednio wokół samej grządki.

Wokół roślin rozłóż zwinięte związane w słupy pokrzywy i lekko przysyp ziemią. Pokrzywę można również posiekać, wtedy masa stanie się większa i wypełni całe niezbędne terytorium.

Aby uzyskać lepszy efekt ochronny, łączymy kilka składników jednocześnie. Mogą to być pokrzywa, skorupki jaj, papryka i musztarda.

Jeśli chcesz zastosować pokruszone skorupki jajka pamiętaj, że warstwa ochronna nie powinna być węższa niż 20 centymetrów. Zwykłe posypanie pokruszonych skorupek wokół rośliny nie przyniesie pożądanego rezultatu. A jeśli nie masz wymaganej ilości skorupek, możesz zrobić dwa ślady, na przykład z tej samej muszli i pokrzywy. A będzie jeszcze lepiej, jeśli wykonasz kilka rzędów obok siebie z różnych komponentów. Dodatek każdego produktu kilkakrotnie potęguje efekt.

Po prostu świetnie, jeśli zrobiony pasek ochronny ma 30 centymetrów szerokości, a nawet 50 centymetrów szerokości. To z pewnością zapobiegnie irytującym ślimakom z Twojej witryny.

Produkty UŁOŻYĆ gęstą warstwą, aby gleba nie prześwitywała pod nimi.

Ale w rogach grządek można umieścić pułapki na szkodniki. Szkodniki te przyciąga zapach napojów alkoholowych, takich jak cydr lub piwo, a także kwaśny sok jabłkowy. Możesz też wrzucić zepsute jabłka do wody i pozostawić na słońcu na kilka dni, aby uzyskać zacier. Wlej wybrany z listy płyn do odpowiednich pojemników i zakop je w ziemi w rogach działki w odległości 30 centymetrów od siebie.

Jeśli ślimaki zaatakowały twoją piwnicę, to będzie ci jeszcze łatwiej się z nimi uporać. Rozpuść 200 gramów soli w 10 litrach wody i przygotuj pomieszczenie. Pamiętaj, że zastosowanie takiego rozwiązania na miejscu będzie szkodliwe dla upraw ogrodniczych.

Możesz uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat walki ze ślimakami, oglądając wideo na końcu strony.

Zobacz także: Odeszła Ewa Wawrzoń. Fani nadal są zachwyceni jej miłością z Januszem Bukowskim. Historia ich relacji wzrusza do łez

Może cię zainteresować: Patrycja Sołtysik ogłosiła wieści, na które czekali fani. Pokonała chorobę, która zdominowała służbę zdrowia

Pisaliśmy również o: Niezwykła wycieczka do sklepu. Chłopiec i jego pies rozczulili wszystkich internautów. Dziecko zrobiło coś niespodziewanego