Osoby z dyplomem uniwersyteckim są w większości szanowane i uznawane, ponieważ oczekuje się od nich stosunkowo wyższej wiedzy w porównaniu do osób, które jej nie zdobyły. Certyfikat jest dowodem na to, że posiadasz wiedzę w określonej dziedzinie, a tym samym masz kwalifikacje do wykonywania zadań z nią związanych.

Niezwykły prezent

YT

W 1938 roku Catherine Palmer z Southport w Anglii ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Wiktorii w Manchesterze. Uczęszczała na ceremonię ukończenia szkoły, ale nie uzyskała certyfikatu. Powody nie zostały ujawnione. Po ceremonii ukończenia szkoły Catherine przeniosła się do Glasgow i podczas II wojny światowej przebywała na stażach wojennych w szpitalach św. Tomasza i św. Marii w Londynie. Po zakończeniu wojny zaczęła uczyć języka angielskiego na NW Polytechnic w Londynie, obecnie University of North London, a następnie w liceach. Jej uczniowie pochodzili z całego świata.

Czasami nawet zapraszała ich, aby mieszkali z nią w jej rodzinnym domu podczas nauki. W tym czasie jej sąsiedzi często patrzyli na to z dezaprobatą. Na 101 urodziny swojej matki Alison, córka Chaterine, przygotowała dla niej prezent-niespodziankę.

YT

Spędziliśmy z mamą wspaniałe urodziny i była zachwycona, że ​​w końcu otrzymała swój certyfikat, który teraz zajął honorowe miejsce obok jej kartki od królowej. Tak często słyszałam, jak mówiła o swoich dniach na uniwersytecie jako wyjątkowych i bardzo szczęśliwych czasach, a potem wspominała, że ​​tam nie ma dowodów na swoje osiągnięcia.

Catherine miała długą karierę jako nauczycielka. Miała troje dzieci - za nimi teraz przyszło pięcioro wnuków i troje prawnuków. Nadal jest bardzo aktywna w późniejszym życiu, nawet w wieku 75 lat wyruszała na trekking i rafting w Himalajach! Nadal codziennie wyprowadza psa na spacer i prowadzi niezależne życie.

Czy ta historia jest dla Ciebie motywująca?

O tym się mówi: Czy bracia William i Harry w końcu się pogodzą? Co się stanie na ostatnim pożegnaniu w sobotę

Zerknij: Dominika Tajner dementuje plotki o ukochanym. Kim tak naprawdę jest jej 62-letni wybranek