Pałac Buckingham powiedział w sobotę, że książę Harry wróci do Wielkiej Brytanii na pogrzeb księcia Filipa w przyszły weekend, uruchamiając gorączkowe spekulacje na temat tego, czy spotkanie naprawi płoty rodziny królewskiej, czy też zasieje głębszą niezgodę.

Co dalej z relacją Harrego z resztą królewskiej rodziny?

Wizyta Harry'ego, pierwsza od czasu, gdy w zeszłym roku ustąpił ze stanowiska seniora królewskiego, wymusi spotkanie z jego bratem, księciem Williamem i ojcem, księciem Karolem, o którym Harry powiedział w wybuchowym wywiadzie w zeszłym miesiącu, że byli uwięzieni w nieszczęśliwym pałacowym życiu.

Ale Harry będzie podróżował bez swojej żony, Meghan, księżnej Sussex, która według władz pałacowych pozostanie w domu pary w Kalifornii na polecenie lekarza, ponieważ jest w późniejszym okresie ciąży. Od tygodni, kiedy świat oczekiwał wywiadu Oprah Winfrey z Harrym i Meghan w zeszłym miesiącu , oczy wielu Brytyjczyków były skupione na zdrowiu Philipa, dziadka Harry'ego, który był hospitalizowany z powodu choroby serca.

Ten okres narodowej troski o zdrowie Filipa przyniósł rodzinie królewskiej współczucie podczas niezwykłego zamieszania w instytucji, w którym brat przeciwstawił się bratu, ponieważ Harry w wywiadzie z panią Winfrey oskarżył rodzinę o rasizm i emocjonalne opuszczenie. Z tym konfliktem wciąż szalejącym, śmierć Filipa w piątek w wieku 99 lat otworzyła nowy i niepewny rozdział w burzliwym życiu Domu Windsorów.

Jednym z pierwszych aktów ery post-Filipowej było ogłoszenie, że Harry weźmie udział w pogrzebie swojego dziadka, zaplanowanym na 17 kwietnia, ograniczonej ceremonii, która według urzędników pałacowych będzie ograniczona do 30 osób.

Co o tym sądzicie? Pogodzą się?

O tym się mówi: Minister zdrowia "grozi palcem" fryzjerom, którzy nie pozamykali swoich działalności. "To jest ryzykowanie czyimś zdrowiem i życiem"

Zerknij: Małgorzata Rozenek-Majdan pokazuje smukłą kibić w mediach społecznościowych. Szybko wróciła "do formy" po porodzie dzięki jodze