Martin Bashir, który jest obecnie reporterem ds. Religii w BBC, jest objęty wewnętrznym dochodzeniem za rzekome okłamywanie księżnej Diany w celu zapewnienia sobie wywiadu w 1995 r., w którym słynnie ujawniła, że ​​w jej małżeństwie z księciem Karolem były „trzy osoby”.

Wielkie kłamstwa wyszły na jaw?

Sonda została wystrzelona w listopadzie po pojawieniu się serii notatek sporządzonych przez Earla Spencera, brata Diany, kilka dni przed wywiadem z września 1995 roku. Spencer powiedział, że zanotował szereg zarzutów przeciwko rodzinie królewskiej podczas spotkania z Bashirem i jego siostrą.

Wśród „rozmazywania” było to, że królowa była chora i była bliska abdykacji, że książę Karol kochał nianię swoich dzieci, a książę William nosił zegarek Swatch z urządzeniem podsłuchującym.

Ale w dokumentach, które wyciekły do The Telegraph, Bashir mówi, że „rozmazanie” na spotkaniu zostało mu błędnie przypisane i było bardziej zgodne z uwagami samej księżniczki, która przyznała się na późniejszym spotkaniu z reporterką, że regularnie konsultowała się z nią.

Spencer zarzucił w zeszłym roku, że Bashir wykorzystywał sfałszowane wyciągi bankowe, które niesłusznie miały na celu wykazanie, że służby bezpieczeństwa płacą dwóm członkom rodziny królewskiej w celu szpiegowania księżnej Diany.

Nowe dochodzenie ma miejsce kilka dni po tym, jak brat Diany, Charles Spencer, oskarżył BBC o rażące zaniedbania i nadużycia , argumentując, że Bashir wykorzystał zarówno siebie, jak i Dianę, fałszując dokumenty, aby zdobyć ich zaufanie i zapewnić wywiad, który wstrząsnął monarchią.

ITV wyemitowało także wybuchowy film dokumentalny, The Diana Interview: Revenge of a Princess , który przedstawia liczne przypadki wątpliwych, nieetycznych i prawdopodobnie nielegalnych działań, które Bashir zastosował w celu uzyskania wywiadu z księżną Walii.


YouTube/ITV

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Magda Welc w wieku 12 lat zdobyła I miejsce w trzeciej edycji "Mam talent". Co teraz robi i jak wygląda wokalistka

Zerknij: Kobieta odkryła niezwykłe znalezisko pod podłogą szopy. Nagraniem zachwycił się cały Internet. O co chodzi