Wiadomość potwierdziła jego żona, Sonia Segal. „Rodzina jest zdruzgotana, gdy ogłasza, że ​​dzisiejszego ranka George Segal zmarł z powodu komplikacji po operacji bajpasu” - powiedziała w oświadczeniu.

Smutne wieści ze świata Hollywood

Przez ostatnie osiem lat Segal regularnie pojawiał się w serialu komedii rodzinnej ABC The Goldbergs z lat 80. Ostatni odcinek, który nakręcił przed śmiercią, odcinek 16 obecnego ósmego sezonu serialu, zostanie wyemitowany 7 kwietnia.

Serial ma być hołdem dla Segala na antenie. Wśród jego pierwszych filmów były The Young Doctors (1961) i rola Army Ranger w The Longest Day, epos D-Day z 1962 roku z udziałem Johna Wayne'a, Henry'ego Fondy, Richarda Burtona, Roberta Mitchuma, Petera Lawforda, Eddiego Alberta, Rod Steigera, Robert Wagner, Red Buttons, Steve Forrest i przed-Bondem Seanem Connery.

Urodzony 13 lutego 1934 roku w Great Neck w stanie Nowy Jork, Segal odbył służbę wojskową, zanim zaczął grać na małym ekranie, występując gościnnie w takich programach, jak Naked City, The Alfred Hitchcock Hour oraz Arrest and Trial. Miał także kilka ról na Broadwayu, z Johnem Lithgowem w adaptacji Requiem for a Heavyweight Roda Serlinga z 1985 r. Oraz Art. 1999 z Alanem Aldą, Victorem Garberem i Alfredem Moliną.

Oprócz nominacji do Oscara, Segal był pięciokrotnie nominowany do Złotego Globu i ma gwiazdę w Hollywoodzkiej Alei Gwiazd...

O tym się mówi: Jak będzie wyglądała Niedziela Palmowa 2021? Pojawiły się najnowsze wytyczne dotyczące jej obchodzenia

Zerknij też tutaj: Czy w polskim kościele pojawiły się Anioły? Zdjęcia pokazują niezwykłe postaci

Nie przegap: Rafał Trzaskowski trafił do szpitala. Żona Prezydenta Warszawy opowiedziała o zakażeniu