Pilnie ożyw roślinę, zanim będzie za późno! Będziesz potrzebował bardzo niewielu materiałów, aby ją ożywić.

Przygotuj plastikową butelkę. Możesz także użyć zwykłej doniczki, ale bardzo małej, ponieważ słaba orchidea prawie nie ma zdrowych korzeni i liści. Napełnij butelkę mokrym mchem torfowym.

Również resztki korzeni orchidei przykryj mchem. Wystarczy odciąć i wyrzucić stare, poczerniałe, zgniłe korzenie - roślina wyrośnie na nowo. W tej formie umieść orchideę w jej zwykłym miejscu.

Wskazane jest, aby zaaranżować dla niej dodatkowe oświetlenie, przynajmniej zwykłymi lampami. Za miesiąc roślina wypuści nowe korzenie, przywróci wigor i zacznie wypuszczać nowy liść!

Ostrożnie podlewaj roślinę w mchu, ponieważ mech dobrze zatrzymuje wilgoć i stopniowo uwalnia ją do rośliny. Podlewaj trochę raz na 3-5 dni, najlepiej ze strzykawki.

Mech powinien pozostać wilgotny, ale nie przelewać się, a jednocześnie nie wysychać. Kiedy roślina rozwinie wystarczający system korzeniowy, można ją przesadzić do normalnej doniczki z korą.

To też może cię zainteresować: Wywiad księcia Harry'ego i Meghan Markle wywołał burzę. Czy Sussexowie mają w zanadrzu coś jeszcze

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Gwiazdor disco polo trafił do szpitala. Stan zdrowia Andre jest bardzo poważny

O tym się mówi: Ważna wiadomość dla wielu Polaków. Poważne zmiany w świadczeniu 500 Plus. O kogo chodzi i kogo dotyczą