Jak podaje portal "Good Times", więź pomiędzy zwierzętami i ich właścicielami może być naprawdę silna. Trudno się nam rozstać z ukochanymi zwierzętami, także kiedy te odejdą na zawsze. 102-letnia Minerwa Castellano z Kordoby w Kolumbii błagała o pomoc w odzyskaniu skonfiskowanej przez funkcjonariuszy policji. Ptak o imieniu Victorio towarzyszył kobiecie przez pięć dekad.

102-latka błagała o pomoc w odzyskaniu ukochanej papugi

Papuga należała do zmarłego przed dziesięcioma laty męża Minerwy, Miguela del Toro. Papuga zamieszkała z Minerwą i jej mężem w 1970 roku. Ptak towarzyszył rodzinie w najnważniejszych momentach, narodzin dzieci minerwy, a potem również jej wnuków i prawnuków. Funkcjonariusze policji zdecydowali się skonfiskować papugę, co złamało serce nie tylko Minerwie, ale równiż jej ukochanemu ptakowi.

Eliana Guerrero, wnuczka Minerwy w rozmowie z lokalnymi mediami zdradziła, że papuga miała problem ze skrzydłem, dlatego zabrała ją do lekarza w mieście. Jeszcze tego samego dnia zgłosiła się policja, która poinformowała, że musi zarekwirować papugę, która znajduje się pod ochroną.

Papuga należąca do Minerwy/ goodtimes.my

"Wyjaśniłam, że ta papuga jest w mojej rodzinie od 5 dekad, ale policjantów nic to nie obchodziło" - powiedziała Eliana. Choć Minerwa ze względu na wiek, nie była w stanie się już zajmować ptakiem i opiekowała się nim głównie jej wnuczka, zabranie papugi przez policję bardzo zasmuciło 102-latkę.

W zamieszczonym w mediach społecznościowych filmie widzimy, jak Minerwa dzwoni do papugi Victorio, której oferuje banana i jest bardzo smutna widząc, że jej ukochany ptak nie może jeść tego, co uwielbia.

Wnuczka Minerwy z papugą/goodtimes.my

Rodzina przyznała, że zdawała sobie sprawę, że ich ukochany ptak należy do gatunku chronionego i nie powinien przebywać w domu. Zaznaczyli jednak, że ptak nie był nigdy zamknięty. Eliena dodała, że ptak zamieszkał z nim przed wejściem przepisów w życie, a jej babcia i cała rodzina są z nim niesamowicie zżyci.

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Wielu mieszkańców wsi boi się o własne zdrowie i życie. Szkodniki opanowały gospodarstwa i mocno gryzą. Czy powracają właśnie biblijne plagi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Media donoszą o rozstaniu Zbigniewa i Moniki Zamachowskich. Czy aktor zostawił wszystko Monice i przeprowadził się do kawalerki

O tym się mówi: Odszedł wybitny poeta. To ogromna strata dla polskiej kultury. Kondolencje płyną z całego kraju