W czerwcowej imprezie „Trooping the Colour” zwykle biorą udział setki ludzi z najbardziej prestiżowych pułków Wielkiej Brytanii, którzy od wieków uczestniczą w widowisku przed tysiącami widzów. W zeszłym roku, z powodu kryzysu sanitarnego, zamieniono go na dyskretną uroczystość na terenie zamku Windsor na zachód od Londynu, a pałac powiedział, że to samo prawdopodobnie powtórzy się następnym razem.

Pandemia niweczy plany nawet największym

„Po konsultacjach z rządem i innymi odpowiednimi stronami ustalono, że oficjalna parada urodzinowa królowej, znana również jako Trooping the Colour, nie odbędzie się w tym roku w tradycyjnej formie w centrum Londynu” - czytamy w oświadczeniu.

„Rozważane są opcje alternatywnej parady w czworoboku zamku Windsor”. 94-letnia Elizabeth i jej 99-letni mąż, książę Filip, przez ostatni rok izolowali się w Windsorze, ponieważ ich wiek umieszcza ich w kategorii wysokiego ryzyka złapania koronawirusa.

Philip, który w czerwcu kończy 100 lat, w tym tygodniu wrócił do zamku po czterech tygodniach leczenia w dwóch szpitalach w centrum Londynu, w tym po operacji serca. W ubiegłym roku Windsor po raz pierwszy zorganizował imprezę z okazji oficjalnych urodzin władcy od 1895 roku, kiedy to odbyła się ceremonia ku czci królowej Wiktorii.

Był to pierwszy oficjalny publiczny występ Elizabeth od czasu zamknięcia Wielkiej Brytanii w marcu. Swoje faktyczne urodziny obchodziła 21 kwietnia bez tradycyjnego salutowania broni z powodu blokady.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Justyna Żyła i Piotr Żyła nie potrafią sobie wzajemnie odpuścić. Justyna napisała, a potem usunęła to, co czuje do Piotra. O co chodzi

Zerknij tutaj: Kinga Rusin nie odpuszcza polskiemu rządowi. Krytykuje z oddali spędzając wakacje na Malediwach