506 – tyle nowych zakażonych wykryły służby sanitarne w Polsce na przestrzeni ostatnich 24 godzin. Informacja ta została przekazana przez Główny Inspektorat Sanitarny i trafiła do mediów za pośrednictwem Twittera Ministerstwa Zdrowia. Tym samym, ogólny bilans epidemii zwiększył się do 72 453 osób. Zmarło kolejnych dwanaście osób, przez co liczba zgonów zwiększyła się do 2159.

Gdzie wykryto najwięcej przypadków koronawirusa wśród regionów? Znów na czele znajduje się Małopolska – to 99 osób, druga w kolejności jest Wielkopolska – 76 osób i Mazowsze – 68 osób.

51 nowych przypadków odnotowano w województwie śląskim, 32 na Pomorzu, 24 na Opolszczyźnie, 21 na Lubelszczyźnie, po 20 na Dolnym Śląsku i w województwie kujawsko-pomorskim, 18 w świętokrzyskiem, 17 na Podkarpaciu, 16 na Podlasiu, 13 na ziemi łódzkiej i w województwie warmińsko-mazurskim, a także 12 w zachodniopomorskim i sześć w lubuskim.

Wzrost liczby przypadków do ponad 500, zmarło dwanaście osób – bilans epidemii na czwartek 10 września

Resort zdrowia poinformował również o śmierci dwunastu osób. Najmłodsza z ofiar to 55-letni mieszkaniec Poznania. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało również o tym, że w szpitalach jednoimiennych i na oddziałach zakaźnych przebywają obecnie na hospitalizacji z powodu ciężkiego przebiegu COVID-19 1924 osoby, z czego 84 chorych wymagało podjęcia do respiratora.

Niestety, zwiększyła się liczba osób skierowanych na domową kwarantannę – to 83 170 osób (więcej o 4046 osób), a kolejnych 7408 osób zostało objętych nadzorem epidemiologicznym.

Dobra wiadomość to fakt, że znów wzrosła liczba ozdrowieńców – w czwartek 10 września mamy ich w Polsce już 58 069, o 934 więcej osób niż w środę.

Jak informował portal "Życie PL": CZY POLACY DOCZEKAJĄ SIĘ ZEROWEGO PODATKU VAT NA PRZEJAZDY KOLEJĄ I KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ? JEST TAKI POMYSŁ POLSKICH WŁADZ

Przypomnij sobie: PAPIEŻ W ZDUMIEWAJĄCYCH SŁOWACH NAPOMNIAŁ WIERNYCH W SPRAWIE PEWNEGO GRZECHU. „TO GORSZE NIŻ EPIDEMIA!” GRZMIAŁ PODCZAS MODLITWY ANIOŁ PAŃSKI

Portal "Życie" pisał również: POTĘŻNE MANDATY DLA GRZYBIARZY? TO MOŻLIWE, JEŚLI NIE ZASTOSUJEMY SIĘ DO ISTOTNYCH ZASAD, BEZKARNOŚĆ MOŻE SŁONO KOSZTOWAĆ