Planica - Po ówczesnych kwalifikacjach w Planicy Primož Peterka zapowiedział, że pożegna się z aktywnym skakaniem. Primož był najlepszym słoweńskim skoczkiem wszechczasów - dwukrotny zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Drastyczna zmiana - co mu dolega?

Jego ostatni skok odbył się latem 2011 roku w Kranj, gdzie odył się puchar kontynentalny. Pożegnanie Primoža w centrum prasowym w Planicy było bardzo wzruszające. Przyjechał witać wszystkie media i widać było, że nadal był bardzo popularny i atrakcyjny dla mediów, bo był tam długi czas na wywiadach.

W przeszłości oddał wszystko słoweńskim skokom narciarskim. Jego największym sukcesem są dwa tytuły mistrzostw świata, brązowy medal z igrzysk olimpijskich w Salt Lake City oraz mistrzostwa świata w Oberstdorfie. Był także pierwszym Słoweńcem, który przeleciał ponad 200 metrów w Kulm 1997.

Ma na swoim koncie 15 zwycięstw w Pucharze Świata. Oto, co powiedział Primož podczas pożegnania…

„To już koniec. Teraz już trochę się z tym zapoznałem. Z pewnością nadejdą dni, kiedy będzie to dla mnie bardzo trudne. Jednak przeszedłem już przez trudne chwile w moim życiu i muszę się tym zająć. Muszę powiedzieć, że nie czuję ułatwienia. Moje życie to skoki narciarskie, kiedy miałem 6 lat i tak jest teraz.

Mogę po prostu powiedzieć, że jest to dla mnie naprawdę trudne. Kocham skoki narciarskie ”. O życiu po aktywnej karierze skoczka narciarskiego…

„Skoki narciarskie to moje życie. Nie wiem dokładnie, co będę robić w przyszłości, ale mam duże doświadczenie w tym sporcie, więc chcę być aktywnie zaangażowany w coś innego." Skok pożegnalny...

"Skok pożegnalny odbędzie się na Pucharze Kontynentalnym w Kranj, w czerwcu lub lipcu tego roku. Do tego czasu na pewno będę musiał trenować, żeby nie wyglądać jak początkujący w Kranj. To jest Fajnie dla mnie i nie mogę się doczekać, kiedy będę mógł wskoczyć w Kranju na plastiku. Myślę, że będę jedną z pierwszych osób, które w tym roku będą skakały na plastiku ”.

Dzisiaj były sportowiec szukuje swoim stanem zdrowia i wyglądem, dalece odbiegającym od wizerunku, który pokochali fanowie!

YT/Twitter

Na Twitterze pojawił się post o tym, że Primož Peterka gościł niedawno w studiu SLO2. Zdjęcie dawnego mistrza słoweńskich skoków narciarskich zmroziło wszystkich, którzy pamiętają go ze skoczni...

Jak widać nadużywanie alkoholu w związku z życiowymi trudnościami, jedynie je pogłębia...\

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Statek uchwycony „unoszący się na niebie” na dziwacznym zdjęciu. O co chodzi

Zerknij: Dodatkowe pieniądze zostały przesłane na konta Polaków. Kto mógł liczyć na dodatkowy zastrzyk gotówki