Tragiczne wydarzenia z 10 kwietnia 2010 roku do dziś są obiektem wielu rozmów i dociekań, ale także smutku ze strony Polaków. W katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem zginęło wówczas aż 96 osób związanych z polską polityką, w tym prezydent Lech Kaczyński oraz jego żona Maria.

Jak się okazuje, niedługo przed tragiczną śmiercią, żonie prezydenta udało się opowiedzieć nieco więcej o tym, jak wyglądała jej relacja z mężem. Polacy nie spodziewali się tak wzruszających słów.

Z innych planet, a jednak tacy sami

Maria i Lech Kaczyńscy byli małżeństwem aż przez 30 lat. Pomimo upływu trzech dekad, para ciągle darzyła się silnym uczuciem i często pojawiała się razem na publicznych wydarzeniach. Wiele głosów mówi o tym, iż Maria była jedną z najsympatyczniejszych Pierwszych Dam, a dodatkowo - była niezwykle zaangażowana w sprawy państwa. Zaledwie trzy miesiące przed tragiczną śmiercią 10 kwietnia 2010 roku zdążyła ona udzielić wywiadu, w którym zdradziła nieco zza kulis swojego związku z Lechem. Co powiedziała?

Kaczyńska przyznała, że ich małżeństwo nie zawsze wyglądało kolorowo - zdarzały się sytuacje, w których zupełnie się nie rozumieli - kiedy ona się obrażała, on nie miał pojęcia, o co może chodzić. Maria przyznała, że czuła się czasem, jakby jej mąż pochodził z innej planety.

Nie zmienia to jednak faktu, że przez większość czasu byli oni sobie niezwykle oddani i traktowali się najlepiej jak tylko potrafili. Mąż często przynosił Marii kwiaty, a ich ślub był dla obojga niezapomnianym wydarzeniem.

"U nas przyjaźń bardzo szybko zamieniła się w kochanie. Czułam, że bezgranicznie mogę Leszkowi ufać" - opowiadała Pierwsza Dama.

Maria i Lech Kaczyńscy byli niezwykle dobraną parą, która przez dekady dawała świadectwo tego, że prawdziwa miłość naprawdę istnieje.

Zobacz także: Andrzej Duda sercem jest z narciarzami. Ich cel jest "ponadczasowy". Prezydent wziął udział w niezwykle ważnej inicjatywie

Pisaliśmy również o: Daria Trafaknowska odeszła nagle, co wprawiło w osłupienie wszystkich Polaków. Zapamiętaliśmy ją między innymi z serialu "Na dobre i na złe"

Może cię zainteresować: Córkę byłego prezydenta łączy z ukochanym niezwykła więź. Jak Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach opowiadają o swoim związku