Jak podaje portal "O2", woda gazowana obwiniana jest o wiele przykrych dolegliwości, wśród których wymienia się m.in. problemy żołądkowe, wzdęcia, czy gazy. Mitów o wodzie z bąbelkami jest całkiem sporo. Które z nich zostały już dawno obalone?

Woda gazowana a stan szkliwa

Słyszeliście o tym, że picie gazowanej wody może doprowadzić do erozji szkliwa? To mit. Aby dwutlenek węgla zawarty w wodzie doprowadził do uszkodzenia szkliwa naszych zębów, musielibyśmy trzymać ją w ustach przez dobrych kilkanaście minut.

O wiele większym zagrożeniem dla szkliwa naszych zębów są słodzone napoje, a także pita przez nas każdego dnia kawa czy herbata. Ponad to, na złą kondycję szkliwa wpływają zgrzytanie zębami, a także przesadnie częste mycie zębów.

Woda/ YouTube @TVN Style
Woda/ YouTube @TVN Style
Woda/ YouTube @TVN Style

Woda gazowana a osteoporoza

Kolejnym mitem, jaki mogliście słyszeć o wodzie z bąbelkami może prowadzić do osteoporozy. Za ubytki w kościach odpowiedzialny jest niedobór takich składników jak witamina D, magnez, czy wapń, a także nadmiar fosforu.

Magnezu i wapnia możemy dostarczyć naszemu organizmowi pijąc wodę mineralną gazowaną lub nie. Wybierajmy te nieskosodowe, za to z dużą zawartością magnezu i wapnia. Dostarczanie odpowiedniej ilości tych pierwiastków pomoże chronić nas przed osteoporozą.

Woda/ YouTube @TVN Style
Woda/ YouTube @TVN Style
Woda/ YouTube @TVN Style

Na rynku dostępne są zarówno wody mineralne, jak i źródlane. Wybierając te drugie, musimy wypić więcej, żeby dostarczyć naszemu organizmowi cennych pierwiastków. Dobrze jest wybierać wody w szklanych butelkach, co będzie korzystniejsze z punktu widzenia naszego zdrowia i środowiska naturalnego.

A jakie mity o wodzie wy słyszeliście?

To też może cię zainteresować: Anna Lewandowska postanowiła zdradzić sekret swoich córek. Trenerka wszystkich Polaków kompletnie zaskoczyła obserwatorów w mediach społecznościowych

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ten kot zachowuje się jak pies. Przyjaźń międzygatunkowa rozbawiła internautów, którzy obejrzeli to wideo już ponad 14 milionów razy

O tym się mówi: TVP musiało przeprosić TVN za kłamstwa. Stacja zrobiła to w „dobrym” stylu. Trzysekundowe przeprosiny wywołały zażenowanie widzów