Stare, zniszczone i zmechacone rajstopy najczęściej trafiają po pewnym czasie w koszu na śmieci, bo większość z nas nie ma pojęcia o tym, że można zrobić z nich użytek i wykorzystać na wiele sposobów. Okazuje się, że mogą bardzo przydać się w domu, ale nie tylko.

Serwis Lelum postanowił pokazać aż pięć bardzo nietypowych, a nawet zaskakujących sposobów na wykorzystanie starych, zużytych, porwanych rajstop. Na wyrzucenie ich do kosza zawsze jest czas!

Jak wykorzystać ponownie zużyte, stare lub porwane rajstopy? Są na to proste sposoby, które może użyć każda z nas!

Niestety, bardzo często tzw. oczko w rajstopach jest powodem do tego, aby ta część garderoby wylądowała w koszu, szczególnie, gdy nie da się pary rajstop lakierem do paznokci. Wówczas wydaje się nam, że z tego sztuki nie będzie już żadnego pożytku.

Jesteśmy wówczas – jak mawia klasyk – „w mylnym błędzie”. Dlaczego? Ponieważ rajstopy można wykorzystać na wiele zaskakujących sposobów, zanim trafią do śmieci. Jak to zrobić? Takie metody przyczyniają się do ochrony środowiska i wspierają metody działania w stylu „zero waste”!

Okazuje się, że rajstopy są doskonałym sposobem na przedłużenie trwałości warzyw! Jeśli cebula, ziemniaki czy inne warzywa zbyt szybko się psują to można odciąć z rajstop nogawkę i wrzucić do niej warzywa. Wówczas dłużej zachowają świeżość, gdyż będą mogły oddychać inaczej niż w plastikowym woreczku.

Rajstopy mogą posłużyć również jako pochłaniacz wilgoci do samochodu – wystarczy odciąć stopkę z rajstop, wsypać do środka koci żwirek i zawiązać końcówkę, po czym umieścić w aucie.

Struktura rajstop sprzyja również czyszczeniu i polerowaniu butów i luster. Wtedy trzeba wykorzystać nieużywane, np. za małe rajstopy.

Rajstopy przydadzą się również w przefiltrowaniu używanej już farby z zaschniętych kawałków czy przy odkurzaniu zakamarków domu. Wystarczy naciągnąć rajstopy na kij od miotły i przejechać np. w sufitowej wnęce czy pod meblami. Brud, kurz i drobiny przykleja się do nylonu.

Jak informował portal "Życie PL": MŁODA KOBIETA DOSZŁA DO OGROMNEJ WAGI I NIE MOGŁA ZNIEŚĆ ŻYCIA. PODJĘŁA POTĘŻNY WYSIŁEK I POKAZAŁA, ŻE CHCIEĆ TO MÓC. ZRZUCIŁA PONAD 113 KILOGRAMÓW

Przypomnij sobie: ADAM MAŁYSZ ZALICZYŁ POTĘŻNĄ WPADKĘ! ABY ZACHOWAĆ WIZERUNEK MUSIAŁ DZIAŁAĆ OD RAZU. CZUJNI FANI NIE MIELI SKRUPUŁÓW I OD RAZU WYPOMNIELI BŁĄD

Portal "Życie PL" pisał również: FASCYNUJĄCE ZDJĘCIE Z NOWORODKIEM W ROLI GŁÓWNEJ OBIEGŁO JUŻ CAŁY ŚWIAT! LEKARZ, KTÓRY POMÓGŁ DZIECKU PRZYJŚĆ NA ŚWIAT WYDAŁ WYMOWNY KOMENTARZ

Pisaliśmy również o: WIELKA POMYŁKA PODCZAS OSTATNIEJ DROGI! WSZYSTKO WYSZŁO NA JAW PODCZAS CEREMONII. DOSZŁO DO KURIOZALNEJ ZAMIANY OSÓB. BLISCY OBURZENI SYTUACJĄ