Jak doskonale pamiętamy, wprowadzenie programu 500 Plus na drugie oraz każde kolejne dziecko mocno wpłynęła na wzrost poparcia dla partii Prawo i Sprawiedliwość w wyborach, które odbyły się w 2015 roku. Co więcej, w 2019 roku kiedy to miały miejsce kolejne wybory Prawo i Sprawiedliwość również złożyła obietnicę dotyczącą programu 500 Plus i miało to być włączenie do programu także pierwszego dziecka w rodzinie.

Czy to polityczna zagrywka?

Nie da się ukryć, że motywy kierujące wprowadzeniem 500 Plus były bardzo słuszne. Zadaniem programu miała być bowiem poprawa jakości życia polskich rodzin, a także zwiększenie odsetka urodzeń.

Jak przypomina portal Biznes Info, program 500 Plus wszedł w życie 1 kwietnia 2016 i w 2016 roku na świat przyszło 392 tysiące dzieci, czyli o 11 tysięcy więcej niż rok wcześniej. W 2017 roku odnotowano natomiast 403 tysiące narodzin.

Niestety, wzrost narodzin był krótkotrwały, bowiem już w 2018 roku odnotowano spadek, który trwa do dziś. Warto tutaj wspomnieć, że w 2020 roku w naszym kraju urodziło się zaledwie 355 tysięcy noworodków, co daje nam najgorszy wynik od 18 lat!

Jak będzie wyglądać waloryzacja?

Nie da się ukryć, że zbliżają się kolejne wybory parlamentarne, które odbędą się w 2023 roku. Co ciekawe, właśnie wtedy program 500 Plus ma zostać poddany waloryzacji!

Jak donosi „Gazeta Wyborcza” najbardziej prawdopodobne jest, że 500 Plus zostanie podniesione o wskaźnik inflacji. Innego zdania jest natomiast Radio Zet, które twierdzi, że świadczenie może zostać dostosowane do cen, jakie w 2023 roku będą w sklepach.

Jak zatem będzie wyglądać waloryzacja? Tego jeszcze nie wiadomo, jednak eksperci obawiają się o to, że na waloryzacji 500 plus mocno ucierpi nasza gospodarka, która do 2023 roku nie zdoła jeszcze w pełni podnieść się po kryzysie spowodowanym koronawirusem.

Program 500+ / YouTube: TV Regionalna pl
Program 500+ / YouTube: TV Regionalna pl

Jak informował portal "Życie PL": ZENEK MARTYNIUK WYZNAŁ CAŁĄ PRAWDĘ O SWOIM ZWIĄZKU! CZY ZNANY PIOSENKARZ DAWAŁ SWOJEJ ŻONIE POWODY DO ZAZDROŚCI

Przypomnij sobie: NIEPOKOJĄCE DONIESIENIA DOTYCZĄCE BRYTYJSKIEJ RODZINY KRÓLEWSKIEJ. CZY STAN ZDROWIA KSIĘCIA FILIPA SIĘ POGORSZYŁ? INTERNAUCI NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI

Portal "Życie PL" pisał również: JAKIE JEST WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE TEJ SPRAWY? RAFAŁ I RADEK UCIEKLI Z DOMU DZIECKA DO RODZINNEGO DOMU. KTO POWINIEN POMÓC RODZINIE

Pisaliśmy również o: IDA NOWAKOWSKA NIE UKRYWA OGROMNEGO SZCZĘŚCIA Z POWODU OCZEKIWANIA NA DZIECKO. OSTATNIO POJAWIŁA SIĘ W TEATRZE, LECZ JEJ STYLIZACJA ZASŁONIŁA CIĄŻĘ