Tych pięć kobiet zmieniło świat na lepsze! Przedstawiamy zestawienie niesamowicie ważnych dla ludzkości wynalazków, których autorkami są kobiety – ich odkrycia na zawsze zmieniły dzisiejszą rzeczywistość! Warto wiedzieć, że pomysłodawcami tych przedmiotów nie są mężczyźni!

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wielki wpływ w kształtowanie obecnego świata miały kobiety na przestrzeni lat. Okazuje się, że panie stworzyły naprawdę wiele przydatnych i używanych do dnia dzisiejszego przedmiotów! Zobacz, jakich!

Wi-fi, pieluchy, kamizelki kuloodporne?

Hedy Lamarr stworzyła specjalistyczny system sterowania torpedą za pomocą fal radiowych. Stało się to podstawą do stworzenia dzisiejszego Wi-Fi.

Marion Donovan zaś w ogromnym stopniu ułatwiła macierzyństwo milionom kobiet na świecie tworząc pieluchy jednorazowe, potocznie nazywane pampersami.

Mary Anderson zrewolucjonizowała przemysł motoryzacyjny wymyślając... wycieraczki samochodowe! Dziś nikt nie wyobraża sobie prowadzić auto bez nich!

Margaret Knight zaś stworzyła zaś maszynę do produkcji papierowych toreb.

Stephanie Kwolek to popularna chemiczka pochodząca z Polski, a jej wielkim odkryciem było... stworzenie polimeru, który dziś wykorzystywany jest do produkcji kamizelek kuloodpornych!

Wynalazki kobiet/ viva.pl