Każdy z nas z pewnością chociaż raz w życiu posiadał jakiś "szczęśliwy przedmiot" - losową rzecz otrzymaną od członka rodziny, przyjaciela, czy nawet znalezioną na ulicy, która miała mieć na nas pozytywny wpływ i przyciągać do nas dobrych ludzi i wydarzenia.

Jak się okazuje, istnieją przedmioty, które wyjątkowo dobrze mogą pełnić funkcję takiego talizmanu. Co to takiego?

Te talizmany pomogą ci w codziennym życiu

Istnieje kilka przedmiotów, które ze względu na swoją historię i niezwykłą, metafizyczną siłę, mogą okazać się nie lada wsparciem podczas zmagań z codziennymi troskami. Co do nich należy?

W roli talizmanu niezwykle dobrze sprawdzą się kasztany, które wręcz idealnie zmieszczą się w dłoni czy kieszeni - tak, by zawsze można było je mieć przy sobie. Według naszych przodków trzymanie w ręce kasztana mogło przynosić szczęście, a włożenie go pod łóżko skutecznie odpędzało wszelkie choroby. Posiadanie kasztana jako talizmanu może krzepić i znacząco podnosić na duchu, a także... zmniejszać poczucie osamotnienia.

Podobną moc może mieć żołądź. Dąb przez wieki uchodził za magiczną, świętą roślinę, posiadającą ogromną siłę i moc - podobnie jest z jego owocami. Symbolizują one siłę i energię, a także przynoszą szczęście.

Jako talizman dobry może być także gwóźdź - najlepiej, jeśli będzie zardzewiały, oraz... znaleziony przypadkiem. Noszenie go przy sobie można ułatwić, owijając go skrawkiem materiału i wkładając do portfela czy torebki. Jest on talizmanem pomyślności, który może pomóc nam w zdrowiu i sferze materialnej, a nawet w miłości.

Guzik również nada się na szczęśliwy talizman, jednak - podobnie jak w przypadku gwoździa - musi być on znaleziony lub podarowany przez przyjaciela. Najlepiej, gdyby jego powierzchnia była lśniąca oraz pozbawiona rys.

Istnieje także szeroki zakres monet, które mogą przynosić nam szczęście w życiu codziennym. Najlepiej sprawdzi się pieniążek wybity w roku, w którym przyszło się na świat. Często jednak trudno znaleźć monetę z tym konkretnym rokiem - dlatego warto też poszukać takiej, która została wybita w roku przestępnym. W ostateczności, w roli talizmanu sprawdzi się także pierwsza moneta otrzymana w danym roku.

Powodzenia!

Zobacz także: Żona Piotra Kraśki pokazała relację z morsowania. Przy okazji odsłoniła ciało w skąpym stroju kąpielowym

Może cię zainteresować: Niepokojące doniesienia dotyczące brytyjskiej rodziny królewskiej. Czy stan zdrowia księcia Filipa się pogorszył? Internauci nie mają wątpliwości

Pisaliśmy również o: Ekipa programu "Nasz nowy dom" niestety nie może wyremontować każdego lokum. Co uniemożliwia wzięcie udziału w programie