Nawet w surowej postaci jego cena była wysoka, ale właściciel chciał dodatkowo podnieść wartość kamienia poprzez jego cięcie.

Ale po 20 sekundach polerowanie jednej ze stron zdewaluowało kamień: była w nim wada, która stała się widoczna dopiero po wypolerowaniu. Kamienie szlachetne zawsze mają początkową ocenę w formie nieoszlifowanej.

Wyglądają matowo i można się tylko domyślać, co się w nich kryje. Cięcie prawie zawsze dodaje wartości, więc właściciele klejnotów zawsze są skłonni zwiększyć wartość swojej inwestycji.

Przywieziony kamień zawierał rzadkie wtrącenia kobaltu, dzięki czemu wydawał się świecić na niebiesko.

Jeśli to zrobisz, cena może wynieść kilka milionów rubli. Innymi słowy, rosną wykładniczo. Duży spinel kobaltu o idealnym neonowym odcieniu jest rzadkością w przyrodzie i zawsze znajduje swoich zamożnych koneserów.

Ale zaraz po wykonaniu pierwszego szlifowania kamień natychmiast stracił na wartości. Jubilerzy nazywają szlifowanie jednej strony Oknem, ponieważ pozwala zajrzeć do wnętrza kamienia. To samo okno pokazało, że wewnątrz kryształu znajduje się warstwa pośrednia, która daje blask.

Szlifowanie takiego kamienia nie ma sensu, ponieważ jest uważany za brudny i nie ma wartości. W krótkim filmie jubiler podzielił się osobliwościami takiej nieudanej pracy. Tym razem właściciel spinelu nie miał szczęścia.

Gdyby kamień był nadal matowy, mógłby go sprzedać, ale teraz dawny klejnot stanie się tylko sztuczną biżuterią.

Przypomnij sobie: CAŁA POLSKA KOCHAŁA SIĘ W „DOKTOR QUINN”! JAK WYGLĄDA DZIŚ JANE SEYMOUR? NIE SPOSÓB UWIERZYĆ, ŻE AKTORKA JEST W WIEKU WIELU BABĆ! TYLKO BRAĆ PRZYKŁAD

Portal "Życie PL" pisał również: KRZYSZTOF JACKOWSKI KOLEJNY RAZ OSTRZEGA POLAKÓW! WIZJA, KTÓRĄ PRZEDSTAWIŁ OSTATNIO NAPAWA NIEPOKOJEM. CO TAKIEGO ZOBACZYŁ JASNOWIDZ

Pisaliśmy również o: AGNIESZKA SUCHORA ZAMIEŚCIŁA WZRUSZAJĄCY WPIS W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH. ŻONA KRZYSZTOFA KOWALEWSKIEGO NIE MOŻE POGODZIĆ SIĘ ZE STRATĄ