Kobieta z Maine w USA nie miała pieniędzy na zakup domu, ale znalazła wyjście z tej sytuacji. Jak wygląda dom, czym wszyscy są zaskoczeni?

Zakup ziemi

Sara K. Brown, która mieszka w Maine w USA, bardzo chciała wyprowadzić się z domu swoich rodziców.

Młoda kobieta ma 32 lata i pracuje w handlu detalicznym. Niestety nie miała wystarczających środków na zakup własnego domu. Sarah postanowiła podejść do problemu z innej strony i sama kupiła kawałek ziemi pod budowę domu.

„Od dawna marzyłam o wyprowadzce z domu moich rodziców. Kocham swoją rodzinę, ale jestem na etapie mojego życia, na którym chcę mieć trochę więcej przestrzeni i niezależności ”- powiedziała.

Geometryczna plastikowa kopuła

Niestety, Sarah nie miała wystarczających zasobów, aby zbudować dom.

Należało znaleźć alternatywne rozwiązanie. Pewnej nocy, spędzając czas na Facebooku, kobieta natknęła się na ciekawą reklamę sprzedaży niezwykłego produktu. Była to specjalnie zaprojektowana geometryczna plastikowa kopuła. Sarah kupiła to samo. Ta plastikowa kopuła stała się długo oczekiwanym domem Sary.

Pomoc rodziny i przyjaciół

Z pomocą rodziny i kościoła w ciągu trzech miesięcy zbudowano platformę, na której zainstalowano kopułę. „To był wielki wysiłek dla każdego. Dziękuję Bogu, że poprowadził mnie właściwą ścieżką - mówi Sara. - Moja rodzina pomogła mi też zbudować kopułę, przenieść rzeczy.

A jeśli kiedykolwiek będę potrzebowała pomocy, zawsze mogę się do nich zwrócić. "Moja społeczność i rodzina kościelna są moim wsparciem i opoką”. Według kobiety zakup kopuły i instalacja platformy kosztowały ją tylko cztery tysiące dolarów (280 tysięcy rubli). "To niesamowite.

Mam własny dom. Chcę pokazać ludziom, że istnieją bardziej kreatywne sposoby na spełnienie marzeń i zakup pierwszego domu ”- mówi Sarah. Kopuły geometryczne są niezwykle mocne i sztywne, ponieważ ich półkula oparta jest na wielościanach, trójwymiarowych kształtach z płaskimi trójkątnymi krawędziami, co oznacza, że ​​mogą przenosić bardzo duże obciążenia jak na ich rozmiar. Istnieją jednak oczywiście pewne niedogodności.

Według kobiety pierwsza zima była trudna, ponieważ kopuła nie trzymała się dobrze. Ponadto w domu kobiety nie ma prądu, ale Sarah ma nadzieję, że w tym roku zainstaluje panele słoneczne.

Gotuje na kuchence kempingowej i ma piec opalany drewnem do ogrzewania pomieszczenia, lodówkę z propanem do przechowywania żywności i studnię ze świeżą wodą. W przyszłości Sarah planuje zbudować pełnoprawną chatę i stworzyć własną farmę do hodowli rzadkich ras kurczaków na tej ziemi.

Stara się być samowystarczalną i silną osobą, która wszystko osiąga samodzielnie dzięki ciężkiej pracy i odwadze w pokonywaniu życiowych przeszkód. Mimo wszystkich możliwych barier Sarah realizuje swoje marzenie i próbuje znaleźć niestandardowe rozwiązania na każdą sytuację. To mieszkanie nie ma być na stałe, ale teraz dziewczyna ma możliwość życia oddzielnie od rodziców.

Przypomnij sobie: CAŁA POLSKA KOCHAŁA SIĘ W „DOKTOR QUINN”! JAK WYGLĄDA DZIŚ JANE SEYMOUR? NIE SPOSÓB UWIERZYĆ, ŻE AKTORKA JEST W WIEKU WIELU BABĆ! TYLKO BRAĆ PRZYKŁAD

Portal "Życie PL" pisał również: KRZYSZTOF JACKOWSKI KOLEJNY RAZ OSTRZEGA POLAKÓW! WIZJA, KTÓRĄ PRZEDSTAWIŁ OSTATNIO NAPAWA NIEPOKOJEM. CO TAKIEGO ZOBACZYŁ JASNOWIDZ

Pisaliśmy również o: AGNIESZKA SUCHORA ZAMIEŚCIŁA WZRUSZAJĄCY WPIS W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH. ŻONA KRZYSZTOFA KOWALEWSKIEGO NIE MOŻE POGODZIĆ SIĘ ZE STRATĄ