Kiedyś poszedłem odwiedzić sąsiadkę i zobaczyłem tę kwitnącą piękność na jej parapecie. Z początku nawet w to nie wierzyłem.

Jednak po bliższym przyjrzeniu się zdałem sobie sprawę, że samo drzewo pieniędzy kwitnie. Dowiedziałem się od niej wszystkich sekretów kwitnienia i zastosowałem je w domu mojej roślince.

Wynik był dopiero kilka lat później. Ale teraz moje drzewo pieniędzy kwitnie okresowo. Teraz chcę się z wami podzielić tymi zasadami opieki, jest ich tylko 5. Pomimo swojej wszechstronności te zasady zadziałały na moje drzewko.

Ale jest jeden warunek - roślina musi mieć co najmniej 5-6 lat, wcześniej nie zobaczysz kwiatów. W środku jesieni odsuwam doniczkę od okna. Potrzebuje odpoczynku, aby zyskać siłę, która pomoże drzewku uformować się.

Dlatego roślinie wystarcza naturalne światło wpadające w głąb pomieszczenia. Zmniejszam podlewanie. Gleba powinna być trochę sucha, więc podlewam ją raz na trzy tygodnie, czasem rzadziej.

Jeśli jednak w pobliżu znajdują się urządzenia grzewcze, należy uważać, aby nie wysuszyć ziemi. Podlewam drzewko pieniędzy i wszystkie inne rośliny domowe tylko osiadłą wodą o temperaturze pokojowej, więc zawsze mam zapas butelek w mojej kuchni.

Na okres jesienno-zimowy w domu znajduję najfajniejsze miejsce i tam przestawiam roślinę. W tym celu używam ocieplonego balkonu, gdzie temperatura zwykle w tej chwili wynosi od 13 do 15 ° C.

Jeśli nie masz takiego miejsca, to znajdź narożnik, w którym nie ma urządzeń grzewczych w kolejnych 40-70 cm. Zdecydowanie je karmię. Jeśli roślina siedzi w tej samej glebie przez długi czas, ilość zawartych w niej składników odżywczych maleje. Raz w miesiącu karmię roślinkę roztworem na bazie kwasu bursztynowego.

Możesz go kupić w dowolnej aptece. Jedną tabletkę rozcieńcza się w jednym litrze wody. To rozwiązanie aktywuje zasoby naturalne, wzmacnia układ odpornościowy i stymuluje tworzenie pąków.

Jeśli twoje drzewo pieniędzy jest gotowe do kwitnienia, musisz spryskać koronę roztworem na bazie kwasu borowego (rozcieńczyć jeden gram w jednym litrze wody). Wydłuży to okres kwitnienia.

Przeszczepiam drzewo pieniędzy tylko w razie potrzeby. Każda roślina musi najpierw się przystosować, więc przesadzanie zmniejsza szansę na kwitnienie. Tylko dwa razy przesadzam moje drzewko.

Za każdym razem brałem doniczkę o 2 cm większą niż poprzednio. Jeśli weźmiesz zbyt dużą pojemność, na początku drzewo pieniędzy rozwinie system korzeniowy. Jeśli udało ci się obić kwitnące drzewo, pamiętaj, aby usunąć opadające pąki, aby proces kwitnienia był dłuższy.

Przypomnij sobie: CAŁA POLSKA KOCHAŁA SIĘ W „DOKTOR QUINN”! JAK WYGLĄDA DZIŚ JANE SEYMOUR? NIE SPOSÓB UWIERZYĆ, ŻE AKTORKA JEST W WIEKU WIELU BABĆ! TYLKO BRAĆ PRZYKŁAD

Portal "Życie PL" pisał również: KRZYSZTOF JACKOWSKI KOLEJNY RAZ OSTRZEGA POLAKÓW! WIZJA, KTÓRĄ PRZEDSTAWIŁ OSTATNIO NAPAWA NIEPOKOJEM. CO TAKIEGO ZOBACZYŁ JASNOWIDZ

Pisaliśmy również o: AGNIESZKA SUCHORA ZAMIEŚCIŁA WZRUSZAJĄCY WPIS W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH. ŻONA KRZYSZTOFA KOWALEWSKIEGO NIE MOŻE POGODZIĆ SIĘ ZE STRATĄ