W przeszłości zawsze dodawałam proszek do prania na oko, zamiast odmierzać dokładną ilość miarką. Nie widziałam w tym problemu, więc nie zamierzałam zmieniać niczego w swoim
"nieszkodliwym" nawyku.Tak było do czasu,
dopóki nie dowiedziałam się o wszystkich wadach „przedawkowywania detergentów”.

Niezależnie od tego, czy kupujesz proszek do prania w sklepie, czy robisz go sama w domu, pod koniec tego artykułu zrozumiesz, dlaczego tak ważne jest przestrzeganie odpowiednich proporcji.

Przede wszystkim ciągły nadmiar proszku w pralce to po prostu strata pieniędzy. Za każdym razem, gdy używasz więcej detergentu, niż faktycznie potrzebujesz, jesteś tylko bliżej zakupu nowej butelki płynu lub opakowania proszku.

Są również inne powody. Systematyczne nadmierne używanie proszku może kosztować porządną sumę przy opłacaniu rachunku za wodę.

A wszystko dlatego, że jeśli Twoja pralka „wykryje” zbyt dużo piany w bębnie, rozpocznie dodatkowy cykl płukania. A może trzeba będzie to zrobić ręcznie, gdy okaże się, że pranie nie jest wystarczająco dobrze wypłukane.

Słabe płukanie z powodu dużej ilości detergentu może również prowadzić do blaknięcia tkaniny, a nawet do powstawania na nich zabrudzeń. Należy pamiętać, że pozostałości detergentów nie wpływają tylko na odzież i pościel.

Faktem jest, że jeśli w Twojej pralce osiądą resztki detergentu, które po płukaniu nie mają czasu spłynąć do kanalizacji, staną się w końcu źródłem nieprzyjemnego zapachu.

Wszystkie gospodynie domowe, które mają pralki ładowane od przodu, mają powód, aby zachować jeszcze większą czujność podczas dodawania detergentów. Użycie zbyt dużej ilości detergentu może spowodować powstanie tak dużej ilości piany, że zacznie ona wyciekać przez drzwiczki.

Jestem pewna, że nikt z was nie planuje przyjęcia piankowego w swojej łazience. Wreszcie, częsty nadmiar detergentów nieuchronnie doprowadzi do przedwczesnego zużycia pralki i zmuszając nas do zakupu nowego sprzętu.

Dzięki wpływowi piany na cykl wirowania, dodatkowemu płukaniu oraz możliwości osadzania się resztek detergentu na ścianach wewnętrznych, Twoja pralka pracuje bardziej intensywnie niż jest to konieczne, a to skraca jej żywotność.

Mam nadzieję, że tych pięć powodów okaże się wystarczająco mocnymi argumentami, aby od razu znaleźć miarkę i zacząć odmierzać odpowiednią ilość proszku do prania!

Przypomnij sobie: CAŁA POLSKA KOCHAŁA SIĘ W „DOKTOR QUINN”! JAK WYGLĄDA DZIŚ JANE SEYMOUR? NIE SPOSÓB UWIERZYĆ, ŻE AKTORKA JEST W WIEKU WIELU BABĆ! TYLKO BRAĆ PRZYKŁAD

Portal "Życie PL" pisał również: KRZYSZTOF JACKOWSKI KOLEJNY RAZ OSTRZEGA POLAKÓW! WIZJA, KTÓRĄ PRZEDSTAWIŁ OSTATNIO NAPAWA NIEPOKOJEM. CO TAKIEGO ZOBACZYŁ JASNOWIDZ

Pisaliśmy również o: AGNIESZKA SUCHORA ZAMIEŚCIŁA WZRUSZAJĄCY WPIS W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH. ŻONA KRZYSZTOFA KOWALEWSKIEGO NIE MOŻE POGODZIĆ SIĘ ZE STRATĄ