Emerytowany pułkownik i weteran wojenny John Hobson ze Stanów Zjednoczonych otworzył swój własny mały biznes w 1993 roku, ponieważ postanowił trochę pomóc potrzebującym, pisze Fox5.

John mieszka ze swoją rodziną w Xenia w stanie Ohio. Emeryt nie może spokojnie siedzieć na miejscu. Mężczyzna stara się być przydatny ludziom i pomaga im jak najwięcej.

Wnuki pieszczotliwie nazywają go „Pan Fix”. Szare dni starca ożywia jego hobby: struga laski z patyków i sprzedaje je po 3 dolary (około 220 rubli) za sztukę lub przyjmuje darowizny żywności.

Emeryt wszystkie zarobione pieniądze przekazuje lokalnemu bankowi żywności, który dostarcza żywność potrzebującym.

„To właśnie sprawia, że ​​dziadek jest aktywny” - mówi jego wnuk Rob.

Wszystko zaczęło się od tego, że John wyrzeźbił ozdobne laski dla swoich dziewięciu wnuków i wnuczek w ostatnie święta Bożego Narodzenia, a także dla ich połówek. Na każdej lasce wygrawerował nazwisko właściciela.

Rob zauważył, że dar jego dziadka po prostu ich uderzył, nie spodziewali się od niego takiej staranności.

Pomoc potrzebującym podczas pandemii

W czasie pandemii emeryt postanowił wykorzystać swoje hobby do pomocy potrzebującym. W ciągu roku zrobił około stu lasek. John i jego rodzina założyli stronę na platformie pozyskiwania funduszy GoFundMe.

Ostatecznie udało im się zebrać 9,565 $ w gotówce. Łącznie z dochodem ze sprzedaży lasek kwota ta wyniosła 16 000 USD. „Organizacja powiedziała nam, że 1 dolar to mniej więcej pięć funtów żywności [2 kg].

Oznacza to, że z naszą pomocą wolontariusze będą mogli rozprowadzić 40 ton jedzenia. To prawdziwe błogosławieństwo dla każdego, kto potrzebuje produktów w tym trudnym czasie ”- w publikacji Good News Network cytuje się słowa wnuczki weteranki Jenny Denen.

Jan mówi dzieciom, że znacząca pomoc dla potrzebujących jest wsparciem moralnym i fizycznym.

Jak informował portal "Życie PL": NAJGORSZE DOPIERO PRZED NAMI? NIE JEST WYKLUCZONE, ŻE W NAJBLIŻSZYM CZASIE DOTRZE DO NAS TRZECIA FALA PANDEMII

Przypomnij sobie: CAŁA POLSKA KOCHAŁA SIĘ W „DOKTOR QUINN”! JAK WYGLĄDA DZIŚ JANE SEYMOUR? NIE SPOSÓB UWIERZYĆ, ŻE AKTORKA JEST W WIEKU WIELU BABĆ! TYLKO BRAĆ PRZYKŁAD

Portal "Życie PL" pisał również: KRZYSZTOF JACKOWSKI KOLEJNY RAZ OSTRZEGA POLAKÓW! WIZJA, KTÓRĄ PRZEDSTAWIŁ OSTATNIO NAPAWA NIEPOKOJEM. CO TAKIEGO ZOBACZYŁ JASNOWIDZ