Nawet przybywający strażacy bali się do nich podejść, pisze Lad Bible. Tego dnia mężczyzna udał się do schroniska dla zwierząt Lad Bible, prowadzonego przez Gracie Hamlin.

Keith zgodził się z nią, że jego pies będzie spędzał zimne noce w schronisku wśród przyjaciół, a rano go odbierze.

Zbliżając się do miejsca, mężczyzna zauważył pożar w oknach. Pomimo strachu o swoje życie Keith rzucił się na ratunek zwierzętom.

„Byłem bardzo zdenerwowany, nie będę kłamać. Naprawdę bałem się tam wejść i wdychać dym. Ale Bóg polecił mi ratować te zwierzęta.

Jeśli kochasz psy, kochasz wszystkich na świecie. Mój pies to najlepszy przyjaciel, bez którego nie stałbym teraz przed tobą, więc wiedziałem, że po prostu muszę te zwierzęta ratować ”.

Przybywający strażacy bali się podejść do bezpańskich psów i wezwali funkcjonariuszy kontroli zwierząt.

Jednak Keith nie czekał na ich przybycie, niezależnie wyciągnął 6 psów i 10 kotów z ognia. Gracie Hamlin nazwała Keitha „aniołem stróżem”, zdumiona tym, jak udało mu się uratować wszystkie czworonogi.

„Nawet strażacy bali się podejść do psów. Nie mogę mu w pełni podziękować za uratowanie moich zwierząt. Nadal jestem pod wrażeniem: widziałam ogień i wiem, jak szybko się rozprzestrzenił. On jest moim bohaterem. "

Wszystko zostało prawie całkowicie wypalone. Ale na kilka dni przed pożarem Gracie wynajęła większy budynek na schronisko.
Chociaż nie wszystko było przygotowane do przeprowadzki, zwierzęta zostały umieszczone wygodnie.
„Dzięki niesamowitej reakcji społeczności wszystkie zwierzęta zostały zakwaterowane, mają ciepło i są bezpieczne” - mówi oficjalna strona schroniska na Facebooku.
Chcieliśmy tylko podziękować wszystkim naszym przyjaciołom i wolontariuszom za ich pomoc. Będziemy cię potrzebować przez kilka następnych tygodni, aż ostatecznie się dogadamy. Ale jesteśmy w dobrych rękach, zdecydowanie mamy aniołów ”.
Wśród bezdomnych jest tak wielu wrażliwych i uczciwych ludzi. Jeden z włóczęgów znalazł w koszu ważne dokumenty i zwrócił je właścicielowi. W ten sposób dosłownie uratował faceta!