Mateusz Morawiecki postanowił przeprowadzić na Facebooku serię pytań i odpowiedzi z internautami. Obecny premier postanowił odnieść się do niezwykle istotnych kwestii, które spędzają sen z powiek Polakom. Mówił między innymi o drożyźnie, wojnie na Ukrainie, świadczeniu 500 plus, a także podwyżce cen gazu i paliw, podwyżce pensji w budżetówce, w tym szkolnictwie, administracji i służbie zdrowia.

Podczas wystąpienia premiera w sieci padły z jego ust oskarżenia wobec Donalda Tuska. Morawiecki stwierdził, że szef Platformy Obywatelskiej chciałby podwyżek rzędu 20 procent. W ten sposób inflacja w Polsce doszłaby do poziomu tej odnotowywanej od wielu miesięcy w Turcji.

Mocne oskarżenia wobec Donalda Tuska padły z ust Mateusza Morawieckiego. Premier oskarża swojego rywala o chęć wprowadzenia inflacji równej z turecką

Jedno z pytań, które padło podczas sesji pytań i odpowiedzi na Facebooku wynagrodzeń w ochronie zdrowia. Jedna z internautek stwierdziła, że Donald Tusk chce dać medykom i pracownikom medycznym 20 procent podwyżki pensji.
Premier stwierdził, że poprzez takie działanie Donald Tusk doprowadzi do rozkręcenia się mechanizmu inflacji. W ten sposób w Polsce dojdzie do inflacji na poziomie 60 procent, czego nie da się wyhamować bez wzrastającego bezrobocia i włączania hamulców bezpieczeństwa.
Morawiecki przyznał też, że Prawo i Sprawiedliwość podnosi sukcesywnie pensje w służbie zdrowia. Już w drugiej połowy roku wynagrodzenia dla medyków mają być wyższe, tak samo na podwyżki mogą liczyć nauczyciele, szczególnie stażyści i kontraktowi.

Premier wskazał również że obecnie inflacja w Turcji wynosi właśnie 60 procent, gdy dwa lata temu utrzymywała się na poziomie od 12 do 17 procent. Wówczas zamrożono stopy procentowe, a o 20 procent zostały podniesione wynagrodzenia i przez to miała się nakręcać spirala inflacyjna.

Co premier Morawiecki chcę zrobić rozpędzoną do granic możliwości inflacją?

- Obniżka podatków z 17 do 12 proc. ma doprowadzić do tego, ze w portfelach Polaków zostanie więcej pieniędzy netto. Większa pula środków ma się przełożyć na większe oszczędności i złagodzić problemy portfelowe obywateli - powiedział premier Morawiecki.

Mateusz Morawiecki. Źródło: Facebook @Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki. Źródło: Facebook @Mateusz Morawiecki

Jak informował portal "Życie Polska": LEKARZE PRZESTRZEGAJĄ PACJENTÓW PRZED POCHOPNYM WZYWANIEM KARETEK I ZAJMOWANIEM MIEJSC NA SOR-ACH. POJAWIŁ SIĘ APEL O „UNIKANIE NARAŻANIA DZIECI”

Przypomnij sobie: GŁÓWNY INSPEKTORAT FARMACEUTYCZNY PILNIE WYCOFUJE ZNANY PREPARAT. LEK JEST CZĘSTO STOSOWANY NIE TYLKO U DOROSŁYCH, ALE I DZIECI. DLACZEGO TAK SIĘ STAŁO

Portal "Życie Polska" pisał również: KASIA CICHOPEK MA DUŻE PROBLEMY PRZEZ ZAWIROWANIA W SWOIM ŻYCIU PRYWATNYM. NAJNOWSZE DONIESIENIA NIE SĄ OPTYMISTYCZNE. CZY TO KONIEC KARIERY W TVP

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: ROSJA POCZYNA SOBIE CORAZ ODWAŻNIEJ! DO MEDIÓW TRAFIŁY PORAŻAJĄCE SŁOWA SKIEROWANE DO ZACHODNICH PRZYWÓDCÓW. CZY POLSKA MA POWAŻNE POWODY DO NIEPOKOJU