Jak informuje serwis „Super Express”, Agata Kornhauser-Duda w ostatnim czasie rozmawiała z żonami wielu europejskich polityków, w tym prezydentową Malty Mirian Vellą, a także Pierwszą Damą Węgier Anitą Herczegh, a także prezydentową Niemiec, Elke Büdenbender. Panie postanowiły porozmawiać o potrzebach osób, które w tej znajdują się na Ukrainie, a także o planach pomocy humanitarnej dla uchodźców z tego państwa, znajdujących się głównie w Polsce.

Agata Duda postanowiła wyjść z ważną inicjatywą, która miałaby pomóc tym, którzy zostali mocno poszkodowani przez konflikt na Ukrainie. W jaki sposób?

Agata Duda postanowiła stworzyć koalicję na rzecz ofiar wojny na Ukrainie. Mowa o koordynacji działań na rzecz konkretnych grup ludności. O co chodzi?

Agata Duda zasugerwała, że niezwykle ważne jest, aby w tej chwili zająć się pacjentami onkologicznymi, dializowanymi i z chorobami rzadkimi. Trafiają oni do zagranicznych i polskich placówek medycznych. Ważne są również osoby z niepełnosprawnościami. Takie osoby wymagają specjalnego traktowania, w tym transportu, specjalistycznego sprzętu i opieki.

Żony prezydentów rozmawiały o rozwiązaniach w ramach współpracy międzynarodowej. Celem tych rozmów jest stworzenie koalicji, aby koordynować działania na rzecz ofiar wojny.

- Pierwsza Dama RP mówiła o pomocy udzielanej tym, którzy zdecydowali się pozostać w naszym kraju. Dziś przekazała ich relacje oraz własne obserwacje. Zapewniła, że Polska nie ustaje w wysiłkach, by zatrzymać wojnę oraz objąć opieką wszystkich potrzebujących – wyjaśnia Agata Kornhauser-Duda.

Jak informował portal "Życie Polska": EWA KRAWCZYK POSTANOWIŁA ZABRAĆ GŁOS W SPRAWIE NAPRAWDĘ POWAŻNYCH ZARZUTÓW POD SWOIM ADRESEM. ŻONA KRZYSZTOFA KRAWCZYKA PRZEKONUJE, ŻE TO KŁAMSTWA

Przypomnij sobie: KRZYSZTOF JACKOWSKI NIE OSZCZĘDZA POLAKÓW! JASNOWIDZ OPOWIEDZIAŁ O TYM, CO ZOBACZYŁ W SWOJEJ NAJNOWSZEJ WIZJI DOTYCZĄCEJ POLSKI. TO STANIE SIĘ WIOSNĄ

Portal "Życie Polska" pisał również: WIELU Z NAS MOŻE LICZYĆ NA OTRZYMANIE DOFINANSOWANIA DO OGRZEWANIA. NIEKTÓRE OSOBY UZYSKAJĄ NAPRAWDĘ WIELKIE SUMY. ILE MOŻNA OTRZYMAĆ I JAK WNIOSKOWAĆ

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: ELŻBIETA JAWOROWICZ W OSTATNIM WYDANIU „SPRAWY DLA REPORTERA” WRĘCZ NIE MOGŁA POWSTRZYMAĆ ŁEZ! HISTORIA, KTÓRĄ PRZEDSTAWIONO BYŁA BARDZO PORUSZAJĄCA