W obliczu obecnej sytuacji w Ukrainie, wiele państw zdecydowało się na przyjęcie uciekających przed wojną Ukraińców. Na podobny krok zdecydowały się także polskie władze, które z chęcią pomagają naszych wschodnim sąsiadom. Polacy oczywiście się zgodni w tej kwestii.

Po rosyjskiej inwazji na Ukrainę na świecie zrobiło się naprawdę gorąco. W najgorszej sytuacji są ukraińscy obywatele. W naszym kraju pojawiło się wiele szukających schronienia matek z dziećmi czy osób starszych.

Pierwsza Dama Agata Duda apeluje do Polaków

Również wielu Polaków obawia się o los Ukrainy i ewentualnych skutkach lub rozprzestrzenianiu wojny. Najwięcej pytań zadają jednak najmłodsi.

Dzieci są przerażone obecna sytuacją i chcą wiedzieć, jaki los czeka nas – Polaków. Pierwsza Dama Agata Duda chce pomóc rodzicom w rozmowach z dziećmi na temat wojny.

Tylko my – rodzice, dziadkowie i opiekunowie – możemy ukoić strach i nerwy naszych dzieci. Jakiś czas temu ruszyła akcja Usłyszeć Dzieci, która daje podpowiedzi , jak rozmawiać z dziećmi na temat wojny.

Warto skorzystać z tych wskazówek i zadbać o komfort psychiczny najmłodszych. Nastały ciężkie czasy, ale dzieci nie powinny odczuwać tego napięcia.