Już w styczniu tego roku w życie weszła nowa taryfa na gaz dla odbiorców indywidualnych, czyli gospodarstw domowych. Już z końcem 2021 roku Urząd Regulacji Energetyki informował o tym, ze ceny za „błękitne paliwo” wzrośnie średnio o 54 proc. Jednak uśredniony wzrost nie dotknie wszystkich. Wiele osób otrzymuje rachunki za gaz opiewające na potężne sumy, znacznie wyższe niż do tej pory. Jak to możliwe?

Jaki jest powód tego, że wielu z nas otrzymuje rachunki wyższe nie o 50, a często 100, 200, 300 a nawet więcej procent? Wszystko zależy bowiem od tego, do czego używamy gazu w naszych domach. Jak rozłoży się ta podwyżka?

Skąd tak wysokie podwyżki rachunków za gaz? URE ogłosiło, że średnia podwyżka wyniesie 54 procent. Jak to możliwe, że Polacy zapłacą jeszcze więcej?

Osoby, które używają w domu gazu wyłącznie do gotowania na kuchence zapłacą średnio o 9 złotych więcej (wzrost o 41 procent). Ci, którzy używają gazu do ogrzewania wody muszą liczyć się ze średnią podwyżką o 56 złotych (wspomniana przez URE 54 proc.). Najwięcej zapłacą ci, którzy ogrzewają dom gazem – wówczas to średnio 174 złotych więcej (podwyżka o 58 proc.). Warto jednak pamiętać, że podwyżki dotkną też gospodarstw domowych, które nie wliczają się w taryfy. Tutaj wzrosty cen będą potężne.

Jednak wiele osób zgłasza znacznie wyższe wzrosty cen niż te 54-58 proc. URE podkreślał jednak, że całkowity koszt rachunku za gaz to koszt zakupu i opłat abonamentowych (w taryfie PGNiG), ale również koszty dystrybucji gazu, czyli transport.

Zatem w taryfie PGNiG ceny gazu są wyższe o ok. 83 proc., ale stawki opłat abonamentowych są na stałym poziomie. Zatem rachunki mają wzrosnąć średnio o 54 proc.

Jak informował portal "Życie Polska": THE VOICE SENIOR: INTERNAUCI OBURZENI PO ODCINKU PÓŁFINAŁOWYM. FANI MARYLI RODOWICZ POCZULI SIĘ OSZUKANI JEJ DECYZJĄ. W SIECI ROI SIĘ OD KOMENTARZY

Przypomnij sobie: ROLNIK SZUKA ŻONY: POWAŻNE ZARZUTY WOBEC JEDNEJ Z ROLNICZEK. INTERNAUCI NIE ZOSTAWILI NA NIEJ SUCHEJ NITKI. ELŻBIETA ODPOWIADA NA MEDIALNE DONIESIENIA

Portal "Życie Polska" pisał również: KINGA RUSIN POSTANOWIŁA DAĆ RZĄDOWI PRZTYCZKA W NOS I WPŁACIŁA NA WOŚP KOLOSALNĄ KWOTĘ. DAWNA GWIAZDA TVN POWIEDZIAŁA KILKA MOCNYCH SŁÓW NA TEMAT PIS

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: GWIAZDA DISCO POLO PRZEŻYŁA NAPRAWDĘ PORUSZAJĄCĄ SYTUACJĘ. FANI NIE MOGĄ UWIERZYĆ W TO, CO SIĘ STAŁO. CZŁONKOWIE ZESPOŁU MOGĄ WPROST MÓWIĆ O SZCZĘŚCIU