Ten rok to spore zmiany na rynku motoryzacyjnym! Jak informuje portal Super Biznes, kierowcy będą musieli przygotować się na spore ograniczenia. Wszystko jednak robione jest z myślą o bezpieczeństwie!

Ogromne zmiany dla kierowców!

Okazuje się, że już od maja 2022 roku wszystkie auta, które otrzymają homologację na terenie Unii Europejskiej będą musiały posiadać układ inteligentnego asystenta prędkości.

Układ ten będzie miał za zadanie informować kierowcę o tym, że przekracza on dozwoloną na danym odcinku prędkość. Od 2024 roku obowiązek posiadania takiego asystenta będą mieć nie tylko nowe, ale wszystkie pojazdy poruszające się na terenie Unii Europejskiej.

To jednak łagodniejsze rozwiązanie, niż zapowiadano na początku. Pierwszym pomysłem było bowiem wprowadzenie urządzenia, które automatycznie będzie ograniczać prędkość do tej, jaka jest dozwolona na danym odcinku.

Wszystkie zmiany mają na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego!

Co prawda system, który zostanie wprowadzony również będzie posiadać taką funkcję, ale będzie to tylko możliwość, a nie obowiązek.

Wierzymy w to, że wprowadzenie takich systemów zwiększy bezpieczeństwo na drogach w całej Unii Europejskiej, a groźne wypadki, w których wiele osób traci życie, przejdą już do historii.

Jak informował portal "Życie Polska": EKONOMIŚCI WSKAZUJĄ NA TO, JAK BARDZO MOGĄ WZROSNĄĆ EMERYTURY OD MARCA 2022 ROKU. KLUCZOWA STAŁA SIĘ INFLACJA. CZY RZĄD PRZYCHYLI SIĘ DO TYCH PROGNOZ

Przypomnij sobie: ŚWIETNE WIADOMOŚCI DLA MILIONÓW POLAKÓW. URZĄD SKARBOWY ODDA WIELU Z NAS NAPRAWDĘ SPORĄ SUMĘ PIENIĘDZY. CZY WSZYSCY MOGĄ LICZYĆ NA ZWROT. O CO CHODZI

Portal "Życie Polska" pisał również: JEDEN Z POLSKICH ARCYBISKUPÓW PODJĄŁ KLUCZOWĄ DECYZJĘ DLA WIERNYCH W SPRAWIE ZBLIŻAJĄCEGO SIĘ SYLWESTRA. TO INFORMACJE DLA BIORĄCYCH UDZIAŁ W ZABAWIE

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: FANI PORUSZENI NIETYPOWYM ZACHOWANIEM MICHAŁA SZPAKA. WIELE OSÓB UZNAŁO TO ZA SKRAJNIE NIEODPOWIEDZIALNE. KONSEKWENCJE MOGŁY BYĆ NAPRAWDĘ POWAŻNE