Kilka dni temu zapanowała u nas kalendarzowa zima. I chociaż faktycznie, kalendarz jasno wskazuje, że jesteśmy teraz w najzimniejszej porze roku, to termometry pokazały ostatnio coś zupełnie innego!

Tak ciepło nie było już od bardzo dawna!

Jak przypomina portal Super Express, na przełomie roku, a dokładnie 31 grudnia i 1 stycznia pogoda totalnie oszalała. W wielu miejscach na całym świecie odnotowane zostały rekordy temperatur dla tego okresu!

Warto zaznaczyć, że ostatniego dnia starego roku w na sporej części naszego kraju panowały temperatury w okolicach 10 stopni Celsjusza! We Wrocławiu temperatura wyniosła natomiast 14,5 stopnia Celsjusza! Tak ciepło w grudniu nie było już bardzo dawno!

Pogoda oszalała!

Portal Pogoda przekazał, że za taką sytuację odpowiedzialny był specyficzny układ baryczny czyli wyż, który pojawił się nad południowo – zachodnią Europą oraz wilgotny niż, który obecny był pomiędzy Wyspami Brytyjskimi, a Islandią.

- Średnia dobowa temperatura powietrza 1 stycznia osiągnęła aż 9,4 stopnia powyżej normy z lat 1991-2020. Po raz pierwszy w powojennej historii pomiarów pierwszego dnia roku było aż tak ciepło – przekazał serwis Pogoda.

Czy po takim pogodowym szaleństwie do naszego kraju wróci jeszcze prawdziwa zima i będziemy musieli ponownie zmagać się z obfitymi opadami śniegu i ujemnymi temperaturami?

Jak informował portal "Życie Polska": WIELKIE ZAMIESZENIE WOKÓŁ MACIEJA STUHRA! AKTOR NIE MIAŁ LITOŚCI DLA WIZERUNKU TVP. TELEWIZJA POLSKA POSTANOWIŁA ODPOWIEDZIEĆ ARTYŚCIE. TO MOCNE SŁOWA

Przypomnij sobie: DOBRE WIEŚCI DLA MILIONÓW POLAKÓW. ZAPADŁA WAŻNA DECYZJA DOTYCZĄCA NASZYCH FINANSÓW. CHODZI O CENY PRĄDU, GAZU I PALIWA. PREMIER WYJAŚNIŁ SZCZEGÓŁY

Portal "Życie Polska" pisał również: JEST SZANSA NA ODWOŁANIE SIĘ DO ZUS W SPRAWIE ODRZUCENIA WNIOSKU O 500 PLUS DLA SENIORA. EMERYCI MUSZĄ PAMIĘTAĆ O JEDNYM. KLUCZOWY JEST TUTAJ CZAS

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: NIEPOKOJĄCE WIEŚCI DOTYCZĄCE MONIKI MILLER. WNUCZKA LESZKA MILLERA OD KILKU DNI ZNAJDUJE SIĘ W SZPITALU. LEKARZE ZDECYDOWALI SIĘ PRZEKAZAĆ DIAGNOZĘ