Jest to kolejny program dla obywateli po 500 plus, trzynastkach, czternastkach i bonie turystycznym. Tym razem z nowego programu będą mogli skorzystać wszyscy Polacy. Co za sobą niesie realizacja owego programu?

Podczas spotkania przed dworcem PKP w Tarnowie w sobotę Mateusz Morawiecki zapowiedział, że już niebawem Polacy mogą się spodziewać nowego programu Plus. Z czym się będzie wiązać i jakie korzyści będą wypływały z programu?

Nowy program Plus dla Polaków

O planach polityków premier Morawiecki podzielił się z obywatelami podczas inauguracji odbudowy linii kolejowej między Tarnowskimi Górami a Zawierciem, która miała miejsce w sobotę. W swoim wystąpieniu premier wyznał:

– Ten dworzec (...) został odnowiony z naszego programu, programu Odnowy Dworców Kolejowych. I właśnie tak wyobrażam sobie Kolej Plus i nasze programy rozwojowe. Wprawdzie w pociągach jest pierwsza i druga klasa, ale w połączeniach kolejowych, w dostępności do kolei między wielkimi miastami a mniejszymi miejscowościami, nie powinno być pierwszej i drugiej klasy. Powinna być równomiernie rozłożona sieć kolejowa, sieć modernizowana.

screen Google

Czego dotyczy nowy program Plus?

– Kolej Plus to jest projekt cywilizacyjny, projekt rozwojowy; w dostępności do kolei, między wielkimi miastami a mniejszymi miejscowościami, nie powinno być pierwszej i drugiej klasy – zdradził Mateusz Morawiecki.

Szykowany program ma ułatwić Polakom dostęp do połączeń kolejowych oraz zmniejszyć wydatki na podróże. Na dodatek, premier zaznaczył, że nowe połączenia oraz ekologiczna kolej będą miały pozytywny wpływ na stan środowiska w Polsce.

Patronem programu Kolej Plus jest Ministerstwo Infrastruktury, wartość programu wynosi 5,6 mld złotych. Realizacja programu potrwa osiem lat. Głównym celem programu jest odnowienie połączeń kolejowych, szczególnie tam, gdzie liczba mieszkańców wynosi powyżej 10 tys. W najbliższym okresie planuje się modyfikację teraźniejszych linii kolejowych, budowę nowych oraz dodawanie nowych przystanków.

Jak informował portal „Zyciepl”: Badania potwierdzają. Rodzice pragną sami decydować o tym, czy dzieci wrócą do szkół

Przypomnij sobie: Wielkie zaskoczenie dla klientów Biedronki. Kupujący są zachwyceni, czekali na ten moment zbyt długo

Portal „ Zyciepl ” pisał również: Hanna Śleszyńska złożyła życzenia urodzinowe synowi. Do pozdrowień dołączył również Piotr Gąsowski