W ramach rządowej tarczy antyinflacyjnej Rada Ministrów z premierem Mateuszem Morawieckim na czele zdecydowała się wdrożyć specjalny dodatek osłonowy dla milionów Polaków. Okazuje się jednak, że nie będzie on przysługiwał każdemu z nas w takiej samej wysokości. Kto dostanie więcej, a kto mniej i co ma wpływ na to, ile otrzymamy dodatkowej gotówki?

Tarcza antyinflacyjna ma pomóc Polakom w ograniczeniu skutków drożyzny, coraz większych podwyżek cen, szczególnie energii i paliw, Cenowy szok w przyszłym roku może być jeszcze większy niż w 2021, choć niemal każdego z nas kompletnie zadziwiły zatwierdzone przez URE podwyżki cen prądu o 40 procent i gazu o ponad połowę.

Dodatek osłonowy dla milionów Polaków w walce z inflacją. Ile możemy dostać?

Rosnącą coraz szybciej drożyzna skłoniła rząd Mateusza Morawieckiego do wprowadzenia tarczy antyinflacyjnej. Dowiedzieliśmy się niedawno, że czasowo zostanie obniżony podatek akcyzowy i VAT na energię, jednak na niewiele ma się to zdać. Polska rodzina ma zyskać średnio od 30 do 60 złotych na obniżeniu cen prądu, jednak przy podwyżkach idących w setki złotych będzie to prawie nieodczuwalne.

W przypadku gazu sytuacja wygląda jeszcze gorzej – mamy otrzymać kompensację od 17 do 316 złotych, jednak przy podwyżkach idących nawet do 2500 złotych będzie to realnie oznaczać konieczność zapłaty średnio 2125 złotych.

Jednak wprowadzony zostanie również dodatek osłonowy, w celu umożliwienia Polakom ograniczenia wpływu drożyzny. Będą to dodatki od 400 do 1437,50 złotych. Kto ile dostanie?

Wysokość dodatku będzie zależna od liczby osób mieszkających w gospodarstwie domowym i średniego dochodu na mieszkańca. Przy wypłacie dodatku będzie obowiązywać znana z czternastej emerytury zasada „złotówka za złotówkę”.

Osoby, które są powyżej kryterium dochodowego otrzymają dodatek, ale w kwocie proporcjonalnej. Dodatek ma trafić do 6,8 mln polskich gospodarstw domowych.

Jak informował portal "Życie Polska": JOANNA KRUPA ZNALAZŁA SIĘ W TRUDNEJ SYTUACJI. MODELKA I GWIAZDA TVN NIE MA POWODÓW DO RADOŚCI. CAŁA RODZINA JEST PORUSZONA ODEJŚCIEM PRZYJACIELA

Przypomnij sobie: ZENEK MARTYNIUK ZE SZCZERĄ OPINIĄ NA TEMAT FILMU O SWOJEJ OSOBIE. WOKALISTA GRUPY AKCENT WYJAWIŁ, CO MU SIĘ NIE PODOBA W OBRAZIE. ZASKAKUJĄCE WNIOSKI

Portal "Życie Polska" pisał również: MAŁGORZATA OHME MA PROBLEMY W „DZIEŃ DOBRY TVN”. PREZENTERKA ŚNIADANIÓWKI WESZŁA W POLEMIKĘ Z ZAPROSZONYM GOŚCIEM. WIDZOWIE UZNALI, ŻE NIE MIAŁA RACJI

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: AGNIESZKA WOŹNIAK-STARAK ZYSKAŁA SIOSTRĘ BLIŹNIACZKĘ! PRZEMIANA POLSKIEJ GWIAZDY SPRAWIŁA, ŻE WYGLĄDA NICZYM PREZENTERKA TVN. TRUDNO JE ROZRÓŻNIĆ