Jak wyjaśnia serwis „Super Express”, Ministerstwo Zdrowia postanowiło wdrożyć nowy pomysł. Niezwykle zaskakująca koncepcja dotyczy kobiet w ciąży. O co chodzi? Ten pomysł z pewnością nie przypadnie do gustu bardzo wielu osobom.

Resort zdrowia chce bowiem, aby już od stycznia 2022 roku wszelkie informacje dotyczące pacjentek w ciąży były rejestrowane w Systemie Informacji Medycznej. O tym nowatorskim, ale mocno kontrowersyjnym pomyśle opowiedział właśnie w mediach społecznościowych Krzysztof Brejza. Czy ciężarne mogą się spodziewać rychłego wdrożenia takich regulacji?

Nowy pomysł Ministerstwa Zdrowia nie spotyka się z pozytywnymi opiniami. Ciężarne pacjenta będą rejestrowane w specjalnym systemie?

Nowy pomysł resortu zdrowia sprawił, że pojawiła się istna lawina skrajnych komentarzy. Jako pierwszy o idei poinformował na Twitterze senator Krzysztof Brejza. Zapytał bowiem w sieci, czy resort sam wpadł na ten pomysł, czy też prokuratura zasugerowała takie rozwiązanie.

Okazuje się, że każdy podmiot leczniczy będzie zmuszony do wprowadzania danych na temat ciężarnych pacjentek do specjalnego rejestru.

- Skierowałem w tej sprawie interwencję do Ministerstwa Zdrowia. Domagam się wyjaśnień: - kto zainicjował tę zmianę?- jaki jest jej faktyczny cel? – napisał na Twitterze polityk.

W tej chwili do tego systemu sa kierowane dane, które pozwalają na pełna identyfikacje pacjenta. MZ chce natomiast, aby do rejestru trafiły informacje również o grupach krwi, posiadanych implantach medycznych, alergiach czy ciążach. Mowa tutaj o „istotnym walorze indentyfikacyjnym ww. danych”.

Brejza był oburzony pomysłem MZ, jednak w odpowiedzi przedstawicieli Centrum e-Zdrowia, chodzi tu przede wszystkim o zapobieganie błędom medycznym, np. ordynowaniem ciężarnym leków niewskazanych w ciąży przez lekarzy innych specjalności.

Jak informował portal "Życie Polska": ROLNIK SZUKA ŻONY: ZASKAKUJĄCE DONIESIENIA O KAMILI I ADAMIE! ROLNICZKA I JEJ WYBRANEK WYWOŁUJĄ DUŻE EMOCJE WIDZÓW. WYSZŁO NA JAW, CZY JEDNAK SĄ RAZEM

Przypomnij sobie: BEATA KOZIDRAK ODWOŁAŁA SIĘ OD POSTANOWIENIA SĄDU. PROCES ZNÓW RUSZY. PROKURATURA POSTANOWIŁA ZAŻĄDAĆ SUROWSZEGO ORZECZENIA. CO STANIE SIĘ DALEJ

Portal "Życie Polska" pisał również: DOSKONAŁE WIEŚCI DLA MILIONÓW POLSKICH RODZIN. WAŻNE PRZEPISY CZEKAJĄ NA PODPIS PREZYDENTA ANDRZEJA DUDY. BĘDZIE MOŻNA LICZYĆ NA 12 TYSIĘCY ZŁOTYCH

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: JUŻ OD PRZYSZŁEGO ROKU SZYKUJĄ SIĘ DUŻE ZMIANY W PRAWIE PODATKOWYM. JUŻ WIADOMO, KTO ZYSKA, A KTO STRACI NA NOWYCH PODATKACH. TO EFEKT POLSKIEGO ŁADU