Historia 30-letniej Izabeli, która zmarła w szpitalu w Pszczynie na skutek wstrząsu septycznego po tym, jak trafiła na oddział placówki w 5 miesiącu ciąży z bezwodziem obiegła całą Polskę i stała się w szybkim tempie tematem numer jeden, wywołując nawet manifestacje w wielu miastach Polski.

Rodzina i bliscy zmarłej kobiety są wciąż porażeni sytuacją, z którą się mierzą od chwili śmierci 22 września. Sprawą zajmuje się katowicka prokuratura, która w tej chwili wzywa na przesłuchanie personel medyczny dyżurujący podczas pobytu ciężarnej w szpitalu.

Jak wyjaśniła pełnomocniczka rodziny w kolejnym wydaniu programu „UWAGA!” stacji TVN na temat ciężarnej 30-latkiv mogło dojść do sfałszowania dokumentacji medycznej kobiety! Ma przemawiać za tym kilka istotnych faktów.

Szpital sfałszował dokumentację medyczną ciężarnej Izabeli? Porażające informacje z ust pełnomocniczki rodziny zmarłej kobiety

Gdy kobieta trafiła do szpitala ze stwierdzonym bezwodziem kontaktowała się z rodziną, szczególnie z matką, wysyłając jej SMS-y z informacjami o swoim stanie zdrowia. Wyjaśniła, że płód waży mniej niż pół kilograma, a ona ze względu na ustawę aborcyjną jest zmuszona do leżenia i czekania.

Kobieta przekonywała, że lekarze będą mogli zacząć działać dopiero, gdy dziecko umrze albo „coś się zacznie”. W przeciwnym wypadku może dojść do sepsy. W kolejnych wiadomościach kobieta pisała, ze czuje się coraz gorzej, ma wysoką gorączkę, a jej życie jest zagrożone.

Nie jest wiadome, o której dokładnie godzinie płód finalnie obumarł, a lekarze mieli wobec Izabeli mieć postawę wyczekującą, mimo tego, że ciężarna zgłaszała bardzo złe samopoczucie i to wielokrotnie. Lekarz miał się pojawić tylko raz na wizycie.

W programie „uwaga!” TVN dowiedzieliśmy się, ze katowicka prokuratura przesłuchuje personel medyczny obecny podczas pobytu kobiety w placówce.

- Zmierzamy w stronę złożenia zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa. Mowa o składaniu fałszywych zeznań i fałszowaniu dokumentacji medycznej – wyjaśniła mec. Jolanta Budzowska, pełnomocnik rodziny zmarłej Izabeli, cytowana przez „Super Express”.

Jak informował portal "Życie Polska": NADCHODZĄ WIELKIE ZMIANY DLA POLAKÓW W SPOSOBIE UTRZYMANIA MIEJSC SPOCZYNKU. CHODZI O SPECJALNĄ ZGODĘ. BEZ NIEJ OSTATNIA DROGA BĘDZIE NIEMOŻLIWA

Przypomnij sobie: POJAWIŁY SIĘ NOWE INFORMACJE O STANIE ZDROWIA KAMILA DURCZOKA. SZPITAL WYDAŁ SPECJALNY KOMUNIKAT W SPRAWIE. WIADOMO, W JAKIM STANIE BYŁ DZIENNIKARZ

Portal "Życie Polska" pisał również: PORUSZAJĄCE INFORMACJE O KRÓLOWEJ ELŻBIECIE II! NA JAW WYSZŁY DONIESIENIA O STANIE ZDROWIA BRYTYJSKIEJ MONARCHINI. PODDANI SĄ PEŁNI OBAW O JEJ ŻYCIE

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: SEBASTIAN FABIJAŃSKI OSTRO O KOLEGACH Z BRANŻY ZABIERAJĄCYCH GŁOS W SPRAWIE UCHODŹCÓW. AKTOR PRZEKONUJE, ŻE JEST ZMĘCZONY SYTUACJĄ W KRAJU. CO MÓWIŁ