Jak informuje serwis Lelum, niedawno odbyła się konferencja szefa MON, Mariusza Błaszczaka i wicepremiera ds. bezpieczeństwa, Jarosława Kaczyńskiego. Minister obrony narodowej zdecydował się podczas spotkania z dziennikarzami ogłosić założenia nowej ustawy o obronie Polski.

W Internecie niemal od razu po konferencji gruchnęła wieść, że wśród zapisów nowych przepisów znalazł się powrót do obowiązkowej służby wojskowej w Polsce. Na przyszłych poborowych, ale również i tych, którzy mają odroczoną zdolność do udziału w niej padł blady strach.

Czy pomysłem MON jest doprowadzenie do obowiązku służby w Wojsku Polskim? Sprawę postanowił skomentować sam szef resortu. O co chodzi?

Obowiązkowa służba wojskowa zostanie przywrócona? Mariusz Błaszczak skomentował pojawiające się w Internecie pogłoski

O tym, że powstanie nowa ustawa o obronie Ojczyzny mogliśmy się dowiedzieć już 25 października z oficjalnego postu Mariusza Błaszczaka na Twitterze. Wśród założeń nowego prawa mają być nowoczesne Sily Zbrojne RP, a także większa atrakcyjność służby wojskowej i koncepcja obrony powszechnej.

Ta ostatnia rzecz sprawiła, że w sieci szybko pojawiły się plotki o tym, że powróci obowiązkowa służba wojskowa dla wszystkich mężczyzn. Internauci zaczęli dociekać, czy to może być prawda.

Mariusz Błaszczak postanowił na wtorkowej konferencji prasowej zdementować te pogłoski i rozwiać wszelkie wątpliwości, które się pojawiły. Co powiedział?

Okazuje się, że wprowadzona zostanie nie obowiązkowa służba wojskowa, która dziś jest zawieszona, a dobrowolna zasadnicza służba wojskowa dla chętnych.

Ma dojść też do zwiększenia liczby wojska dzięki dodatkowym środkom na uzbrojenie. Nowe prawo ma też zachęcić do odbywania służby wojskowej. System awansów w wojsku ma stać się elastyczny, a dodatkowo wprowadzone będą nowe rodzaje służby.

Jak informował portal "Życie Polska": POLACY OBAWIAJĄ SIĘ NADEJŚCIA ZIMY PODCZAS WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. WIADOMO JUŻ, CZY MOŻEMY SPODZIEWAĆ SIĘ NISKICH TEMPERATUR I ŚNIEGU NA 1 LISTOPADA

Przypomnij sobie: PRODUKCJA SERIALU Z KRZYSZTOFEM KIERSZNOWSKIM UPAMIĘTNI WIELKIEGO AKTORA. TO PIĘKNY GEST ZE STRONY TELEWIZJI. WKRÓTCE NA ANTENIE SPECJALNY ODCINEK

Portal "Życie Polska" pisał również: PORAŻAJĄCE SŁOWA NA TEMAT DONALDA TUSKA. W TAK MOCNY SPOSÓB O PRZEWODNICZĄCYM PO NIE MÓWIONO WCZEŚNIEJ. SENATOR NIE ZOSTAWIŁ SUCHEJ NITKI NA POLITYKU

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: WAŻNE INFORMACJE DLA MILIONÓW KIEROWCÓW W POLSCE. BĘDZIE ZMIANA PRZEPISÓW W RUCHU DROGOWYM. CHODZI O WYSOKOŚĆ MANDATÓW. TO BAT NA PIRATÓW DROGOWYCH