Jak informuje serwis Goniec, Główny Inspektorat Sanitarny wydał właśnie nowy komunikat dotyczący szkodliwej dla zdrowia i niebezpiecznej żywności na sklepowych półkach. W tej chwili konsumenci musza wystrzegać się pewnego popularnego produktu spożywczego. Ostrzeżenie GIS jest szczególnie ważne dla uprawiających fitness i regularnie ćwiczących oraz tych, które utrzymują ścisłą dietę. Dlaczego?

Okazuje się, że Główny Inspektorat Sanitarny wykrył niezdatność do spożycia dania liofilizowanego z ryżem i kurczakiem, które może dostać w sieci sklepów Decathlon. Właściciele sieci zgodnie z wytycznymi wycofują już produkt ze sklepowych półek. Co jednak mają zrobić konsumenci?

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed produktem nienadającym się do spożycia. Można było go dostać w Decathlonie

GIS w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie polskich konsumentów regularnie bada żywność na okoliczność skażenia groźnymi substancjami i publikuje specjalne ostrzeżenie i alerty na swojej stronie internetowej i w mediach społecznościowych. Dowiedzieliśmy się niedawno o tym, że ze sklepów Decathlon wycofywane jest liofilizowane danie „Trekking ryż i kurczak curry bez glutenu”.

Chodzi o jedną partię produktu, a dokładniej serię z numerem 16621003 i datą minimalnej trwałości 15.06.2024. Produkt jest produkcji francuskiej, a za jego dystrybucje odpowiada właśnie sieć Decathlon.

Co się stało? W partii produktu został wykryty tlenek etylenu. Ten związek dość często zanieczyszcza takie produkty jak mięso, lody czy przyprawy, w tym kurkumę, będącej składnikiem curry. Substancja ta jest bardzo szkodliwa i rakotwórcza.

Wadliwa partia produktu jest już wycofywana ze sklepowych półek, a klienci, którzy kupili produkt i mają go w domu mogą go zwrócić bez żadnych problemów w punktach sieci Decathlon na terenie całej Polski. Otrzymają zwrot pieniędzy.

Jak informował portal "Życie Polska": EKSPERCI PROPONUJĄ ODWAŻNE ROZWIĄZANIE W SPRAWIE WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. TO OBOSTRZENIE MIAŁOBY DOTYCZYĆ TYLKO NIEZASZCZEPIONYCH. WIELU SIĘ TO NIE PODOBA

Przypomnij sobie: DLA ZWIĄZKU ADRIANY KALSKIEJ I MIKOŁAJA ROZNERSKIEGO PRZYSZEDŁ CZAS PRÓBY. DONIESIENIA MEDIÓW SĄ JEDNOZNACZNE. ATMOSFERA SIĘ ZAGĘSZCZA. CO SIĘ STAŁO

Portal "Życie Polska" pisał również: PRZEMYSŁAW KOSSAKOWSKI WYDAŁ SPECJALNE OŚWIADCZENIE DO FANÓW. GWIAZDOR TELEWIZJI POSTANOWIŁ WYTŁUMACZYĆ SIĘ Z DZIWNEGO ZACHOWANIA. CO POWIEDZIAŁ

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: MARIAN LICHTMAN ZABRAŁ GŁOS W SPRAWIE KRZYSZTOFA KRAWCZYKA. POWIEDZIAŁ, CO MYŚLI O MIEJSCU SPOCZYNKU DAWNEGO KOLEGI Z TRUBADURÓW. PADŁY MOCNE SŁOWA