Aktualizowana ustawa w sprawie projektu“Rodzina 500 plus” wprowadza nowelizacji w terminach rozliczeniowych. Wsparcie nie będzie już wypłacane w terminie rozliczeniowym od 1 października do 30 września. Według aktualnych wprowadzeń będzie do końca maja 2021 roku i zgodnie z czym późniejszy termin rozliczeniowy dla 500 plus startuje 1 czerwca a zakończy 21 maja roku następnego.
Wnioski o wypłatę wsparcia na dzieci, z doniesień “Super Express” będzie można złożyć już od lutego 2021 roku, będzie startował nabór dokumentów przez internet. Wnioski będzie można składać dzięki bankowości elektronicznej, platformy ePUAP i emp@tia. W sposób tradycyjny (w gminie lub za pomocą Poczty Polskiej) wioski będzie można składać od 1 kwietnia przyszłego roku. Należy pamiętać, że dokładnie w tym dniu świętuje swoją piątą rocznicę realizacji projektu “Rodzina 500 plus”.

pixabay.com


Tabloid zwraca uwagę, że nie trzeba czekać ze złożeniem wniosku o wypłatę świadczenia, dlatego że to działa w sposób: im szybciej złożymy wniosek, tym szybciej dostaniemy finansowe wsparcie. Na przykład: jeżeli złożymy wniosek do końca kwietnia 2021 r., z kolei można liczyć na wypłatę finansów najpóźniej do końca czerwca przyszłego roku. A wnioski złożone w maju oczekiwać na wsparcie można do 31 lipca itd.
Zwrócimy uwagę, że 500 plus było jedną ze sztandarowych wprowadzeń Prawa i Sprawiedliwości w kampanii przed wygranymi wyborami parlamentarnymi w 2015 roku. Projekt zrealizowano 1 kwietnia 2016 roku, najpierw 500 zł nadawało się tylko na drugie i kolejne dziecko. W ubiegłym roku wsparcie rozpowszechniono także na pierwsze dziecko.

Jak informował portal "Życie PL": Ponad 1300 nowych przypadków, kiedy sytuacja się poprawi? Ministerstwo Zdrowia z nowością w podawaniu wiadomości, jest wyraźny podział

Przypomnij sobie: Pocieszające wiadomości w życiu Edwarda Miszczaka. Każdy patrzył na Anne Cieślak. O co chodzi