Rodzice za każdym razem więcej się niepokoją istniejącym problemem "szkolno-epidemiologicznym". Dotyczy w pierwszej kolejności o nadal otwarte szkoły, przy czym nowa liczba przypadków zarażeń przekroczyła 1,5 tysiące. Pojawiły się też placówki, które zostały zmuszone do zamykania się, a uczni skierowano na zajęcia zdalne. Dla rodziców to może stać się wielkim kłopotem, tym bardziej, że ostatnio rząd wydał wiadomości, że nie wypłaca już ważnego zasiłku. Tym razem pojawiła się ważna informacja.


Każdemu rodzicowi warto się zapoznać. Dotyczy to finansowania na dzieci

pixabay.com


U schyłku epidemii COVID-19 rząd podał wiadomości o finansowaniu dla rodzin, którzy przez odwołanie zajęć stacjonarnych w placówkach i niedostatnio opiekę nad dzieckiem musieli na niektóry okres odejść z pracy. Obywateli Polski masowo złożyli wnioski i od razu zaczęli też pobierać finanse. Na żal, jak podaje Radio Zet, z dnia 20 września wsparcie już nie jest aktualne. Z tej chwili rodzice mogą skorzystać już tylko z "zasiłku opiekuńczego przyznawanego zgodnie z przepisami ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa". Na jakich warunkach można go pobrać?
Serwis zauważył, że świadczenie może zostać przyznane gdy:

- dojdzie do nieprzewidzianego zamknięcia żłobka klubu dziecięcego lub przedszkola,

- zachoruje niania z którą rodzice mają zawartą umowę lub opiekun dzienny,

Świadczenie dostępne jest dla rodzin, w których dzieci do 8. roku życia przez łączny okres 60 dni w roku. Wsparcie opiekuńcze w wymiarze 60 dni na rok dotyczy także w sytuacji choroby dziecka do ukończenia 14. roku życia.
Radio Zet podaje też, że finanse mogą dostać rodzice dzieci niepełnosprawnych, które "ukończyły 14 lat, legitymujących się orzeczeniem znacznym stopniu niepełnosprawności lub wymagających opieki w związku z ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji, ten zasiłek, w wymiarze 30 dni, przyznawany jest do 18. roku życia". Wsparcie się równa 80% wynagrodzenia rodzica. Wypłaca się z kolei za każdy dzień opieki, tak że w tę dni, gdy ustawowo są wolne od pracy.

Jak informował portal "Życie PL": Ile można dostać za książeczkę mieszkaniową? Może ocenić się ona niemałą kasą

Przypomnij sobie: Była teściowa Daniela Martyniuka ma dość oskarżeń w stronę jej córki i rodziny. Postanowiła zabrać głos, chce by jej słowa zakończyły dyskusję

Portal "Życie PL" pisał również: Eurowizja Junior 2020: wiadomo, kto będzie reprezentował Polskę! Czy Alicja Tracz wygra po raz trzeci z rzędu? Polska publiczność mocno na nią liczy