Wiele osób w naszym kraju uważa, że praca lekarza wiążę się z wysokimi zarobkami. Okazuje się jednak, że prawda jest zupełnie inna.

Kobiety zarabiają o wiele mniej!

Jak podaje portal o2, Polski Instytut Ekonomiczny dokładnie przeanalizował sytuację ekonomiczną lekarzy w naszym kraju. Pod uwagę wzięte zostały deklarowane zarobki z 2019 roku. Jak zatem wygląda sytuacja finansowa medyków?

Jak podaje Dziennik Gazeta Prawda lekarze średnio zarabiają 21 200 złotych miesięcznie, podczas gdy lekarki tylko 13 900 złotych! Nie da się ukryć, że jest to bardzo duża różnica!

Ogromne różnice w dochodach!

Co więcej, duże dysproporcje w zarobkach widać nie tylko między kobietami, a mężczyznami, ale także w przypadku wieku lekarzy i lekarek. Jak wiadomo przed ukończeniem specjalizacji lekarze zarabiają średnio 9 tysięcy złotych brutto.

Z wiekiem sytuacja nieco się zmienia, idzie za tym oczywiście większe doświadczenie lekarzy. To właśnie specjaliści pomiędzy 50., a 64. rokiem życia mogą zarobić najwięcej. Ich dochody kształtują się w okolicach 21 800 złotych miesięcznie.

Już jutro w Warszawie będzie miał miejsce protest lekarzy, którzy domagają się podwyżek i lepszych warunków pracy. Na ten moment Ministerstwo Zdrowia nie przewiduje jednak podwyżek dla medyków. Na początku mają one zostać przyznane ratownikom medycznym oraz pracownikom nieetatowym. Kiedy zatem prośby lekarzy zostaną wysłuchane?

Jak informował portal "Życie Polska": JAK FAKTYCZNIE WYGLĄDAJĄ WARUNKI W DOMU ARTYSTÓW WETERANÓW SCEN POLSKICH? CZY ARTYŚCI MAJĄ POWODY DO NARZEKAŃ

Przypomnij sobie: CZEKAJĄ NAS KOLEJNE, DUŻE PODWYŻKI? POLACY NIE BĘDĄ ZADOWOLENI Z TAKIEGO OBROTU SPRAW. CENY PRĄDU MOCNO PODSKOCZĄ

Portal "Życie Polska" pisał również: WAŻNE INFORMACJE DLA WSZYSTKICH SENIORÓW W POLSCE! TRZEBA SIĘ MOCNO POSPIESZYĆ, ABY NIE STRACIĆ PIENIĘDZY. TYLKO KILKA DNI ZOSTAŁO NA ZŁOŻENIE WNIOSKU

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: KOBIETA WYDAŁA PONAD 150 TYSIĘCY ZŁOTYCH NA RÓŻNORODNE OPERACJE PLASTYCZNE. JEJ WYGLĄDA POWALA NA KOLANA. ZASKAKUJĄCA METAMORFOZA