Okazuje się, że warzywa i owoce najtaniej dostaniemy wcale nie na bazarach, ale w hipermarketach! Trochę droższe są w supermarketach i sieciach typu cash&carry, a najdroższe są jarzyny w dyskontach, co może być sporym zaskoczeniem! Te różnice wynikają z odmienności sytuacji różnych typów sklepów w obliczu kwarantanny. To jednak nie wszystko. W różnych częściach kraju za warzywa i owoce musimy zapłacić zupełnie inne kwoty. Gdzie jest najdrożej?

Badanie cen warzyw i owoców dało zaskakujące wyniki. Gdzie jest najdrożej?

Jak informuje serwis Biznes Info na bazie informacji Wirtualnej Polski i ogólnopolskiej analizy średnich cen detalicznych przeprowadzonej przez Hiper-Com Poland oraz UCE RESEARCH, najmniej za warzywa i owoce w tej chwili zapłacimy w hipermarketach. Warzywa nieznacznie, ale droższe są w supermarketach, a także punktach sieci typu cash&carry. Drogo jest również w sklepach osiedlowych i typu convenience.

Co jest jednak największym zaskoczeniem to fakt, że warzywa i owoce kosztują najwięcej w dyskontach! To aż o 19 procent wyższe ceny niż w hipermarketach! Jak to możliwe?

– Hipermarkety walczą o przetrwanie po pandemii, bo duża część ich sklepów była zamknięta ze względu na lokalizację w centrach handlowych. Natomiast dyskonty świetnie sobie poradziły w czasie lockdownu, np. uruchamiając dostawy z zewnętrznymi partnerami. Mogły zatem pozwolić sobie na niższy nacisk na promocje cenowe – wyjaśnia Wirtualnej Polsce Julita Pryzmont z Hiper-Com Poland, cytowana przez Biznes Info.

To jednak nie wszystko! Spore różnice dotyczą również regionów Polski. Gdzie warzywa i owoce są najtańsze? Tam, gdzie występują największe regiony rolnicze, czyli łańcuch dostaw i bliskość geograficzna jest najmniejsza – mowa o Mazowszu, Lubelszczyźnie i Dolnym Śląsku.
Najwięcej za warzywa i owoce musimy zapłacić na Pomorzu, Opolszczyźnie i Podkarpaciu.

Jak informował portal "Życie PL": JAK ZROBIĆ IDEALNE NALEŚNIKI, KTÓRE PODBIJĄ SERCA DOMOWNIKÓW? MAGDA GESSLER MA NIEZAWODNY SPOSÓB, SPRAWDZA SIĘ ZA KAŻDYM RAZEM

Przypomnij sobie: PRÓBOWAŁ UKRAŚĆ MASĘ ARTYKUŁÓW W DYSKONCIE, DLACZEGO TO ZROBIŁ? GDY PRACOWNICY I OCHRONIARZ SPRAWDZILI, CO MĘŻCZYZNA WRZUCIŁ DO TORBY OSŁUPIELI

Portal "Życie PL" pisał również: NIEPEŁNOSPRAWNA DZIEWCZYNA NIE BYŁA W STANIE WRÓCIĆ DO SPORTU. STAŁO SIĘ TO MOŻLIWE DZIĘKI NIETYPOWEMU ROZWIĄZANIU, ZYSKAŁA PRZEWODNIKA