Placówki medyczne okazały się w trudnej sytuacji. Stało się wiadomo, że pomimo zapowiedzeń Ministerstwa Zdrowia o tym, że łóżek starczy dla wszystkich zakażonych pacjentów, jest całkiem inaczej. Według informacji z portalu bezprawnik.pl już są takie szpitale w Polsce, gdzie nie znalazło się łóżka dla pacjentów zakażonych koronawirusem, którzy trafili do innych placówek medycznych.

Pracowniki szpitalu opuszczają ręce? Wiadomości przed drugą falą pandemii szokują
W Polsce ostatnie dni pojawiają się rekordowe przyrosty liczby zakażonych pacjentów. W dniu dzisiejszym Ministerstwo Zdrowia odnotowało kolejnych 1350 zakażeń za ostatnie 24 godziny. Wczoraj rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz zapowiadał, że nasz kraj znajduje się w bezpiecznej sytuacji ze względu sprzętu medycznego i miejsc dla pacjentów.
- Dysponujemy około 6,3 tys. łóżek szpitalnych oraz ponad 800 respiratorami dla osób chorych na COVID-19, ale liczbę tego sprzętu możemy jeszcze zwiększyć - zauważył Andrusiewicz.

pixabay.com

Portale bezprawnik.pl i dziennik.pl udostępniły tekst dziennikarza Patryka Słowika, z którego wydaje się, że sytuacja nie jest tak bezpieczną, jak zapewniał resort zdrowia. Z informacji, którymi dysponuje dziennikarz, ujawniono, że w czterech szpitalach wysokospecjalistycznych nie zostało się miejsc wolnych.
Tę placówki przekierują pacjentów do szpitali znajdujących się dalej nawet o 100 km.
– Nie przyjmujemy już pacjentów z koronawirusem. Odsyłamy do pobliskiego szpitala zakaźnego. On też jest na granicy wydolności. Odsyłamy pacjentów do placówek 100 km dalej. Często muszę wykonać 3-4 telefony, by znaleźć miejsce w jakimś szpitalu dla chorego - powiedział w rozmowie z mediami anonimowy lekarz ze Śląska.
Według tych informacji szpitale w dniu dzisiejszym nie są przygotowane do tego, co następuje podczas drugiej fali epidemii w Polsce. Na żal, tę doniesienia mogą okazać się dla wielu osób przerażającym, pamiętając, że druga fala COVID-19 wkrótce nadejdzie i do Polaków też.

Jak informował portal "Życie PL": Co z pogodą na kolejne dwa tygodnie? Wszyscy czekamy na babie lato, synoptycy nie mają wątpliwości, nad Polską znajdzie się front

Przypomnij sobie: Była teściowa Daniela Martyniuka ma dość oskarżeń w stronę jej córki i rodziny. Postanowiła zabrać głos, chce by jej słowa zakończyły dyskusję

Portal "Życie PL" pisał również: Eurowizja Junior 2020: wiadomo, kto będzie reprezentował Polskę! Czy Alicja Tracz wygra po raz trzeci z rzędu? Polska publiczność mocno na nią liczy