Były przewodniczący Rady Europejskiej przyćmił prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, byłego szefa PO Borysa Budkę, płaczącego Szymona Hołownię, oraz resztę polityków stojących w opozycji do działań Prawa i Sprawiedliwości.

Jakie plany zawodowe ma Donald Tusk?

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez OKO.press (@oko.press)

Jakie są faktyczne plany Donalda Tuska? Czyżby zamierzał zostać premierem? Warto przypomnieć, że był już kiedyś premierem w latach 2007-2014. Donald Tusk nieco się wygadał podczas wywiadu udzielonego "Gazecie Wyborczej"

Z tej rozmowy można wyciągnąć pewne wnioski. Donald Tusk szczerze odpowiedział na pytanie o plany polityczne. Stwierdził, że zostanie premierem nie jest jego motywacją. Jak przyznał, jego priorytetem politycznym jest zawalczenie o demokrację w Polsce, zwrócenie Polakom wolności i nauczyć przyzwoitości.

Zaznaczył, że chce to wszystko osiągnąć na jakimkolwiek stanowisku politycznym, że wcale nie będzie się skupiał na tym, aby zostać ponownie premierem.

Zatem można wnioskować, że polityczna przyszłość Donalda Tuska jest niczym szeroko otwarta furtka, za którą może się znaleźć wszystko. Podczas rozmowy z dziennikarzami poruszono temat Rafała Trzaskowskiego. Były premier został zapytany, czy da radę dogadać się z prezydentem naszej stolicy. Odpowiedział najlepiej, jak potrafił - Oprócz polityków Platformy są jeszcze partnerzy Koalicji Obywatelskiej, jak choćby Zieloni, którzy nie są może silni jako partia, ale są potężni jako idea. Jest Szymon Hołownia, który okazał się bardzo utalentowanym, fajnym, zdeterminowanym politykiem. Poza tym to dobry człowiek, który naprawdę robi dobre rzeczy. Można mówić, że mamy poważny kłopot, bo jest kilka czy kilkanaście ciekawych osobowości i wizji. A ja jestem przekonany, że to są elementy prawdziwej siły - podkreślił Donald Tusk.

Co o tym sądzicie? W jakiej roli widzicie Donalda Tuska na polskiej scenie politycznej?

O tym się mówi: Kobieta poszła do kosmetyczki na manicure. Jej reakcja na widok dłoni klientki budzi mieszane uczucia. Kobieta poczuła się upokorzona

Zerknij tutaj: Krystyna Pawłowicz wciąż nie daje o sobie zapomnieć. Zaapelowała do mężczyzn i po raz kolejny zaskoczyła wszystkich. O co chodzi