Jak wskazuje portal "Wirtualna Polska", z przekazanych przez Watykan informacji wynika, że po niedzielnej operacji, jaką papież Franciszek przeszedł w rzymskiej klinice Gemelli, w środę wystąpił u niego "epizod gorączkowy".

Najnowsze informacje o stanie zdrowia papieża Franciszka

Przypomnijmy, u papieża Franciszka w minioną niedzielę lekarze z rzymskiej kliniki Gemelli przeprowadzono operację jelita grubego. Dyrektor biura prasowego Watykanu, Mateo Bruni przekazał w czwartek, że dzień wcześniej u Franciszka wystąpił "epizod gorączkowy". Samopoczucie papieża miało się już jednak poprawić.

"Jego Świątobliwość papież Franciszek spędził spokojny dzień, odżywiając się i poruszając się samodzielnie" - czytamy w wyadnym przez Stolicę Apostolską komunikacie. Dodał, że w czwartek przeprowadzono u papieża rytunowe badania mikrobiologiczne oraz tomografię brzucha i klatki piersiowej. Ich wyniki były dobre.

Dyrektor biura prasowego, że w tym szczególnym czasie papież zwraca się szczególnie w stronę chorych i cierpiących, wyrażając bliskość z tymi, którzy najbardziej potrzebują opieki ze strony innch.

Papież Franciszek/YouTube @Dla Ciekawskich
Papież Franciszek/YouTube @Dla Ciekawskich
Papież Franciszek/ YouTube @Dla Ciekawskich

Bruni zapewnił, że Ojciec Święty kontynuje zaleconą przez lekarzy kurację. Póki co, nie ma jednak informacji na temat tego, jak długo papież Franciszek będzie musiał pozostać w szpitalu. W poniedziałek Stolica Apostolska poinformowała, że hospitalizacja może potrwać nawet do trzech tygodni. Wszystko zależy od tego, jakie będzie samopoczucie głowy kościoła w najbliższych dniach.

Uspokoił was komunikat Stolicy Apostolskiej?

To też może cię zainteresować: Minister edukacji zdradził, co czeka dzieci nie uczęszczające na lekcje religii. Jego decyzja z pewnością nie wszystkim przypadnie do gustu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kamil Stoch na tę chwilę czekał przez bardzo długo. Uwielbiany przez kibiców skoczek narciarski pochwalił się niesamowitym nagraniem. Istne szaleństwo

O tym się mówi: GIS wycofuje ze sprzedaży popularny produkt. Wszystko w związku z zagrożeniem groźną bakterią