Jak podaje portal "Goniec", Główny Inspektorat Sanitarny zdecydował w czwartek 8 lipca o wycofaniu ze sprzedaży jajek firmy Invest Michel. Wszystko w związku ze stwierdzeniem na powierzchni skorupek bakterii Salmonella Enteritidis. Warto sprawdzić, czy nie mamy ich w lodówce.

GIS wycofuje ze sprzedaży jajka

Po wydaniu decyzji przez GIS firma Invest Michel zaczęła wycofywać ze sprzedaży jajka, które mogłyby zagrażać zdrowiu konsumentów. Przeprowadzono kontrolę w zakładzie, która nie wykazała żadnych nieprawidłowości, czy uchybień przy procesie pakowania.

jajka / YouTube: Aktualności 360
jajka / YouTube: Aktualności 360
Jajka/YouTube @Aktualności 360

Pałeczek Salmonella Enteritidis nie stwierdzono ani na powierzchni maszyn produkcyjnych, ani w pomieszczeniach wykorzystywanych do magazynowania produktu. Prowadzący kontrolę dokumentacji zakładowej dotyczącej wycofanej ze sprzedaży partii jaj. Póki co, prowadzone jest postępowanie mające na celu ustalenie skąd na produkcie wzięły się bakterie.

Wycofane ze sprzedaży zostają "Świeże jaja, klasa A, kategoria wagowa L-Duże, 10 szt” z terminem przydatności do spożycia przed 20 lipca 2021 roku. Jajka z tej partii oznaczone są kodem "3PL 30221328". Wszystko przez znalezione na skorupkach jaj pałeczki bakterii Salmonella Enteritidis.

GIS przypomina, że nie należy spożywać skażonych salmonellą jaj bez właściwej obróbki terminczej. Istnieje również ryzyko przeniesienia bakterii ze skorupek jaj na inne powierzchnie. Zakażenie bakteriami prowadzi do wystąpienia przykrych objawów salmonellozy.

Wszyscy klienci, którzy nabyli jaja z wycofanej partii, mogą skontakotwać się z zakładem pakowania (kontakt telefoniczny pod numerem: 606 990 211. Jajka można również zwrócić do sklepu.

Macie wycofany produkt w swojej lodówce?

To też może cię zainteresować: Odszedł jeden z najbardziej utalentowanych muzyków na świecie. Jego menedżer potwierdził już przyczynę tego faktu. Fani ślą kondolencje

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zakochana w swoim synku Agnieszka Włodarczyk postanowiła pokazać nowe zdjęcie maleństwa. Małgorzata Rozenek rzuciła żartem na temat imienia chłopca

O tym się mówi: Niezwykle smutne wieści dla fanów piłkarskich. Odszedł uwielbiany zawodnik uznany za legendę klubu. Polskim kibicom trudno pogodzić się ze stratą